نرم افزاری که نقاط ضعف و قوت تولید را مشخص می‌کند

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید یک نرم‌افزار پروژه محور، اتلاف خط تولید را به شکل محسوسی کاهش می دهد و نقاط ضعف و قوت خط را مشخص می کند.

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، مهدی موسوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، گفت: ما به صورت عمومی در حوزه تولید نرم‌افزارهای تخصصی کار می‌کنیم. بر این اساس نیازهای فناورانه شرکت‌های معتبر صنعتی، تولیدی و خدماتی را رصد و تلاش کردیم تا نمونه‌های بسیار با کیفیت ایرانی را جایگزین رقبای نرم‌افزاری خارجی کنیم. بر این اساس، محصول فناورانه نرم‌افزار مونیتورینگ سیستم را تولید کردیم.

به گفته وی، این نرم‌افزار تمام خط تولید و فرایندهای مرتبط با تولید را کنترل می‌‎کند، سپس گزارش‌ها و تحلیل‌های خود را در مورد خط تولید ارائه می‌دهد. بدیهی است که این گزارش‌ها، پروژه محور هستند. این نرم‌افزار به مدیران کمک می‌کند تا اشراف بسیار بهتری به خطوط تولید خود داشته باشند و نقاط قوت و ضعف آن را مشخص کنند.

موسوی ضمن تاکید بر گزارش‌دهی صحیح توسط نرم‌افزار، گفت: برای نمونه ممکن است خط تولید با اتلاف مواد اولیه روبه‌رو باشد یا آنکه روش‌های بسیار بهتری برای تولید بهینه، وجود داشته باشد. این نرم‌افزار به تولید کننده کمک می‌کند تا به سوی بهینه‌تر شدن محصول خود گام بردارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان، افزود: این محصول حداقل ۵۰ درصد از نمونه مشابه خارجی ارزان‌تر است و برای صنایع مختلف کاربرد دارد. به ویژه صنایع بزرگی مانند کشتی‌سازی یا تولیدات بزرگ صنعتی، امکان بهره‌مندی از این نرم‌افزار را دارند.

وی همچنین بیان کرد: تولیدات دیگری نیز در شرکت وجود دارد که از جمله آن می‌توان به نرم‌افزار ارزیابی عمکلرد اشاره کرد. این نرم‌افزار به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد کارکنان خود را ارزیابی کنند و مدیریت بهتری نسبت به منابع انسانی داشته باشد. همچنین یک نرم‌افزار کاربردی برای انجام نظرسنجی تولید کرده‌ایم. در سال جدید هم قطعات، سبد محصولات ما متنوع‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا