سومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان برگزار می‌شود

سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان به همت مرکز آموزش های آزاد و مهارتی و با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، مرکز آموزش های آزاد و مهارتی با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان سراسر کشور سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان را برگزار می‌کند.

الناز فطیرخورانی، دبیر جشنواره گفت: جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان به عنوان رویداد بزرگ علمی و پژوهشی دانش آموزی در روزهای ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی با حضور بیش از ۲۴۰۰ دانش آموز هر سه مقطع تحصیلی دبستان، دوره اول و دوم متوسطه به همراه دبیران راهنمایشان از ۱۵ استان کشور در قالب ۵۲۰ تیم برگزار خواهد شد.

ثبت نام سومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی با شعار پیش به سوی دانشمند شدن در رشته های مختلف علمی در ۵ محور غرفه‌های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش آموزی، تولید محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی از طریق سایت  javanproject.com  از ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹ مصادف با روز پژوهش و فناوری آغاز و تا پایان سال ۱۳۹۹ ادامه داشت.

در محور سمینارها و غرفه های نمایشگاهی ۳۲۰ تیم در شاخه های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، زیست فناوری، علوم کامپیوتر، نجوم، نانو و … شرکت کرده اند و نتیجه تلاش های خود را در بستر مجازی ارائه خواهند داد.

همچنین در محور مسابقات  ۸۸ تیم در گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، زیست فناوری، ماشین های کمیکار، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، انرژی های تجدیدپذیر، مسابقات آزمایشگاهی، اینترنت اشیاء و کاپ فیزیک ایران، ایده شو دیده شو و … ثبت نام کرده اند و به صورت مجازی دستاوردهای پژوهشی خود را به صورت محصول محور ارائه خواهند داد. در محور سخنرانی علمی ۶۵ تیم و در محور تولید محتوای دیجیتال نیز ۴۷ تیم حضور خواهند داشت.

این جشنواره در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به صورت مجازی در دو بخش آنلاین و آفلاین برگزار می شود. دستاوردها و پروژه‌های دانش آموزان توسط اساتید دانشگاه داوری خواهد شد و گروه‌های برگزیده علاوه بر اهداء جوایز نفیس، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات را نیز دریافت می‌کنند.

گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‌آموزان، ایجاد زمینه ‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های بالقوه دانش ‌‏آموزان، آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعداد های نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری‌ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است. 

عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه مقالات برتر دانش‌آموزی و حمایت مرکز رشد و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های منتخب و اعزام به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات از ویژگی های برجسته دوره سوم جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان است.

به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس مستقیم javanproject.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا