هشدار پلیس فتا در مورد باز نشر اکاذیب و تخریب کاندیداها

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه بازنشر اکاذیب و تخریب کاندیداها جرم است به شهروندان توصیه کرد:هر مطلب و لینکی را فوروارد نکنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از فارس، سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان این مطلب که افراد در ایام انتخابات از باز نشر اکاذیب در فضای مجازی خودداری کنند اظهار داشت: افراد ناشناس با ایجاد کانال و گروه های تلگرامی و یا صفحات اینستاگرامی در قالب انتشار مطالب افشاگرانه، اقدام به تخریب چهره کاندیداها کرده و با شگرد ارسال لینک گروه، کانال و صفحه برای چهره خاص و یا قرار دادن لینک در گروه های تلگرامی پرمخاطب اقدام به انتشار مطالب می کنند. 

وی گفت: این دسته از افراد جهت جلوگیری از شناسایی خود بلافاصله اقدام به حذف اکانت خود کرده و بعضاً برخی افراد ناآگاه اقدام به انتشار این مطالب ارسالی کرده و بعد می‌گویند نگارنده این مطلب ارسال شده نبوده و فقط آن را فوروارد یا بازنشر کرده اند در حالی که باز نشر این گونه مطالب مصداق نشر اکاذیب است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان این مطلب که پخش کردن مطلبی به دروغ در فضای مجازی و در دسترس دیگران قرار دادن این مطالب و نسبت دادن یک رخداد نادرست و خلاف حقیقت به دیگری مصداق انتشار اکاذیب است تصریح کرد: طبق ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای انتشار دهندگان اکاذیب افزون بر اعاده حیثیت به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

سرهنگ رجبی از شهروندان درخواست کرد که مراقب بوده و با تولید یا باز نشر مطالب خلاف واقع و نسبت دادن آن به دیگران، ناخواسته گرفتار فرآیندهای قضایی نشوند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
فارس

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا