افتتاح نخستین خانه محیط زیست شرق تهران در منطقه ۱۴

ویژه برنامه های متنوع هفته محیط زیست در محلات منطقه ۱۴ به اجرا در آمده و نخستین خانه محیط زیست در این منطقه افتتاح شد.

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، محمد حسن فصیح معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در این باره گفت: با توجه به لزوم ارتقای سطح آگاهی، نهادینه سازی فرهنگ حفظ محیط زیست و افزایش آگاهی شهروندان، این ویژه برنامه‌ها به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

در همین راستا نخستین خانه محیط زیست شرق تهران نیز در منطقه ۱۴ افتتاح شد.

این مرکز با مشارکت حوزه اجتماعی و فرهنگی و با حضور معاون اداره کل محیط زیست شهرداری تهران، معاونان اجتماعی، خدمات شهری، نماینده ستاد راهبردی مدیریت محله، جمعی از مدیران و فعالان محیط زیست در سرای محله پرستار گشایش یافت.

رفع مشکلات زیست محیطی و افزایش مشارکت شهروندان با بهره گیری از همه ظرفیت‌های اجتماعی از اهداف فعالیت این مرکز است.

همچنین با گشایش این مرکز، در کنار فعالیت کانون‌های محیط زیست در محلات، از این پس ارائه دوره‌های آموزشی به علاقه مندان، امکان استفاده از کتاب و بهره مندی از سایر فعالیت‌های محیط زیستی زیر نظر کارشناسان متخصص و با مشارکت خود شهروندان مهیا می‌شود.

معاون خدمات شهری در تشریح دیگر برنامه‌ها افزود: با توجه به اهمیت زیادی که محیط زیست روی زندگی انسان‌ها دارد، در جهت آگاه سازی افراد در زمینه نگهداری و مراقبت از محیط زیست نیز علاوه بر برپایی غرفه و نمایشگاه عکس محیط زیست، کلاس‌های آموزشی آنلاین با مضمون مدیریت سبز و تأثیرات زندگی انسان بر محیط زیست، کاهش تولید زباله در منزل، بافت کیسه خرید و کاشت گل‌های آپارتمانی برای شهروندان برگزار شد.

به گفته وی تهیه و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در بین شهروندان، تولید و انتشار پادکست صوتی مدیریت سبز در احیای اکوسیستم ویژه فضاهای مجازی همچنین توزیع کتاب آموزش محیط زیست در سرای محلات از دیگر فعالیت‌های به اجرا در آمده به همین مناسبت است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا