کتاب دانشنامه قرآنی زن و خانواده منتشر شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به کوشش علی خراسانی، محمد سحرخوان و علی مدبر و جمعی از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به کوشش علی خراسانی، محمد سحرخوان و علی مدبر و جمعی از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: خانواده نخستین جایگاه رشد عاطفی و روانی انسان و نخستین نهاد برای فراگیری دانش است. در خانواده است که باورها، بینش‌ها، اخلاق و رفتار فرزندان شکل می‌گیرند. از سویی زن در ایجاد بسیاری از شاخصه‌های خانواده مطلوب و موفق که بر پایه آرامش، مودت و رحمت بنا شده، نقشی بی بدیل دارد. ایفای نقش همسری، مادری، دختری و خواهری از سوی زنان در خانواده، بیانگر اثرگذاری مهم آنان در امور خانواده است. آگاهی از آموزه‌های قرآن کریم درباره زن و خانواده، ضمن اینکه می‌تواند به احقاق حقوق زنان و کاستن از مظلومیت تاریخی آنان بینجامد، می‌تواند در تعالی جامعه اسلامی و مطلوب، مؤثر باشد.

جلد اول دانشنامه زن و خانواده از مدخل آبستنی تا سوده بنت زمعه می‌باشد و موضوعاتی چون آمیزش، ازدواج، بارداری، بکارت، بیوه، تعدد زوجات، جنین، حجاب، حیا، خانواده، خواهر، خویشاوندی، دختر، دیه، زایمان، زن، و … را شامل می‌شود.

کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» در ۵۶۸ صفحه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا