تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف در زمینه تجاری سازی دستاوردهای محققان

دانشگاه آزاد و سازمان اوقاف با هدف همکاری در زمینه تحقیق و توسعه فناوری های نوظهور و نیاز محور جامعه و تجاری سازی دستاوردهای فناورانه محققان با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از مهر، تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف گسترش زمینه‌های همکاری دو طرف در رابطه با فعالیت های علمی، پژوهشی، فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان به امضا رسید.

در این تفاهم نامه که به امضای محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه رسید، ایجاد و راه اندازی شهر دانش، پارک علم و فناوری و تسهیل فعالیت های پژوهشی، فناورانه و نوآورانه با تأکید بر اقتصاد دانش بنیان و استفاده از ظرفیت ها و زیرساختهای طرفین مورد تأکید قرار گرفته است.

همکاری در زمینه فرهنگ سازی، ترویج و اشاعه علم و فناوری و بهره برداری از موقوفات مرتبط از جمله «همکاری در زمینه تحقیق و توسعه فناوری های نوظهور و نیاز محور جامعه»، «تجاری سازی دستاوردهای فناورانه محققان، کارآفرینان و صاحبان ایده در جهت حل مشکلات کشور»، «حمایت از فعالان کسب و کارهای فناورانه و ایجاد اشتغال دانش بنیان» و «بهره مندی متقابل از ظرفیت ها و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه» از اهداف این تفاهم نامه همکاری است.

دانشگاه آزاد اسلامی در این تفاهم نامه متعهد شده تا مسئولیت برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز در زمینه ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی پارک علم و فناوری تازه تأسیس و در اختیار قراردادن فضای مرتبط با شهر دانش، پارک علم و فناوری را برعهده بگیرد.

همچنین همکاری در راستای ترویج و فرهنگ سازی وقف علم و فناوری در سطح جامعه، برنامه ریزی برای معرفی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری دانش بنیان و رصد و ارائه پژوهش ها و طرح های به نتیجه رسیده شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی با محوریت وقف از دیگر تعهدات دانشگاه آزاد اسلامی است.

براساس این تفاهم نامه، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز متعهد شده تا زمین مورد توافق برای احداث شهر دانش، پارک علم و فناوری را با رعایت ضوابط و قوانین و مقررات واگذار کرده و برای دریافت مجوزهای مربوطه با هدف راه اندازی پارک های علم و فناوری همکاری لازم را با مراجع ذیربط داشته باشد.

مدیریت تأمین هزینه های مرتبط با علم و فناوری در پژوهشهای کاربردی برای موضوع وقف، همکاری در ایجاد الگوی جذب موقوفات جدید با موضوع وقف علم و فناوری، همکاری در تنظیم وقفنامه و ایجاد موقوفات جدید با موضوع علم و فناوری از دیگر تعهدات سازمان اوقاف و امور خیریه در این تفاهم نامه است.

همچنین در ادامه این جلسه قراردادی بین جمشید صباغ زاده قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، مجتبی عبدالهی مدیر کل اوقاف استان تهران و امین موقوفه منعقد شد.

براساس این قرارداد ۱۵۰ هکتار زمین واقع در ضلع غربی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به این واحد دانشگاهی به منظور تأسیس پردیس پارک علم و فناوری و توسعه همکاری های علمی و پژوهشی اختصاص یافت.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا