درخشش طلایی محمدرضا گرایی /اخبار دوازدهمین روز بازی‌های المپیک 2020 توکیو در رشته های کشتی آزاد و فرنگی و وزنه برداری

دوازدهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با قهرمانی محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی، کسب مدال نقره توسط علی داودی در وزنه‌برداری، صعود حسن یزدانی به فینال و حضور رضا اطری در دیدار رده‌بندی مسابقات کشتی آزاد پیگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از تسنیم، در دوازدهمین روز از بازی‌های المپیک 2020 توکیو، ورزشکاران کشورمان از رشته‌های کشتی آزاد، کشتی فرنگی و وزنه‌برداری با حریفان جدال کردند.

در کشتی فرنگی، محمدرضا گرایی با برتری 9 بر یک در فینال مقابل حریف اوکراینی صاحب مدال طلا شد. در وزنه‌برداری علی داوودی به مدال نقره رسید، در کشتی آزاد نیز حسن یزدانی به فینال راه یافت و رضا اطری به دیدار رده‌بندی رسید.

نتایج تصاویر مرتبط رقابت ورزشکاران کشورمان به‌شرح زیر است:

وزنه‌برداری: علی داودی در دسته 109+ کیلوگرم به روی تخته رفت و با 6 ورزشکار از جمهوری چک، سوریه، هلند، نیوزیلند، گرجستان و ترکمنستان رقابت کرد. وی در حرکت یک‌ضرب و تلاش های اول و دوم وزنه‌های 191 و 196 کیلوگرمی را به راحتی مهار کرد. داودی در تلاش سوم نیز موفق ظاهر شد و با مهار وزنه 200 کیلوگرمی، در پایان حرکت یک‌ضرب به مقام دوم رسید.

داودی تلاش خود در حرکت دوضرب را با انتخاب وزنه 234 کیلوگرمی آغاز کرد و موفق به مهار آن شد. وی در تلاش دوم در مهار وزنه 240 کیلوگرمی ناموفق بود، اما در بار سوم وزنه 241 کیلوگرمی را بالای سر نگه داشت. بدین ترتیب داودی با 200 کیلوگرم در یک‌ضرب، 241 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 441 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

در رقابت‌های این دسته لاشا تالاخادزه با 223 کیلوگرم در یک‌ضرب، 465 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 488 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و رکورد المپیکی جدیدی به ثبت رساند. وی همچنین رکورد جهان در هر سه بخش را نیز ارتقا داد.

کشتی فرنگی: محمدرضا گرایی در دیدار نهایی وزن 67 کیلوگرم با «پرویز نصیبوف» از اوکراین مبارزه کرد و در یک مبارزه تماشایی و با ارائه عملکردی فوق‌العاده به پیروزی 9 بر یک رسید و ضمن کسب عنوان قهرمانی، دومین طلای کاروان ایران در این دوره از بازی‌های المپیک را به نام خود ثبت کند.

کشتی آزاد:حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم، دور اول و در مرحله یک‌هشتم نهایی با «جاورایل شاپیف» از ازبکستان مبارزه کرد و 11 بر 2 به برتری دست یافت و گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت.

قهرمان المپیک 2016 ریو در دیدار بعدی برابر «استفان ریچموت» از سوئیس قرار گرفت و در حالی که در همان ثانیه‌های ابتدایی از حریف عقب افتاد، اما در کمتر از 2 دقیقه حریفش را 12 بر یک مغلوب کرد و با اقتدار راهی نیمه‌نهایی شد.

یزدانی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «آرتور نایفانوف» از کمیته المپیک روسیه رفت و به پیروزی 7 بر یک دست یافت و راهی فینال شد. یزدانی بعداظهر فردا (پنج‌شنبه) در فینال به مصاف دیوید تیلور از آمریکا خواهد رفت.

در صورتی که بولدوزر (لقبی که اتحادیه جهانی کشتی به یزدانی داد) در فینال پیروز شود و به مقام قهرمانی برسد، نخستین کشتی‌گیر ایرانی خواهد بود که دو مدال طلا در المپیک به خود اختصاص می‌دهد.

کشتی آزاد: رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم نخستین مبارزه‌اش را برابر «سلیمان آتلی» از ترکیه، دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان و قهرمان اروپا در سال 2021 برگزار کرد و 3 بر 2 به برتری رسید و گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت.

اطری در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «بِخبایار اِردن‌بات» از مغولستان رفت و برابر این آزادکار 5 بر یک به برتری رسید و گام به مرحله نیمه‌نهایی گذاشت.

اطری در مرحله نیمه‌نهایی برابر «زاوور اوگوئف» دارنده دو طلای مسابقات قهرمانی جهان در سال‌های 2018 و 2019 از کمیته المپیک روسیه قرار گرفت و 8 بر 3 شکست خورد تا راهی دیدار رده‌بندی شود. دیدار رده‌بندی بعدازظهر فردا (پنج‌شنبه) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
تسنیم

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا