افزایش مجدد پرداختی طرح تکریم و کمک مستمری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از افزایش مجدد پرداختی طرح تکریم اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد و گفت: به طور متوسط شاهد افزایش ۶ برابری دریافتی مشمولان طرح تکریم و ۲.۷ برابری مشمولان طرح کمک مستمری طی سه ساله گذشته هستیم.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا،  سیدحسین سیدزاده روز یکشنبه با اشاره به افزایش مبلغ طرح تکریم و کمک‌مستمری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تکریم هنرمندانی که از سوی شورای ارزشیابی معرفی شده اند در اواخر دهه ۷۰ مبلغ ۷۵ تا ۱۲۰ هزارتومان به هنرمندان پیشکسوت پرداخت می کرد که بعد از تأسیس صندوق اعتباری هنر این مهم به صندوق واگذار شد. تا سال ۹۷ این مبلغ تغییر چندانی پیدا نکرد و با توجه به تورم طی این سال ها، اثر مادی خود را از دست داد و با اهداف طرح اولیه فاصله پیدا کرد.

سیدزاده افزود: یکی دیگر از اقدامات صندوق، پرداخت مقرری ماهیانه به هنرمندانی است که به دلیل از کارافتادگی، بیماری یا کهولت سن قادر به تأمین معاش نیستند و از محل دیگری نیز حقوق دریافت نمی کنند. این افراد با تأیید شورای ارزشیابی به صندوق معرفی و مقرری ماهیانه دریافت می کنند. در طرح کمک مستمری مبلغ ۱۵۰ هزارتومان به مشمولان این طرح پرداخت می شد.

تاکید بر حفظ کرامت هنرمندان

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: در سال ۹۷ با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از ۲۰۰ به ۸۰۰ هزار تومان و کمک مستمری ماهانه از ۱۵۰ به ۲۵۰ هزارتومان افزایش پیدا کرد. پس از اجرایی شدن افزایش مبلغ پرداختی اقدامات لازم برای برای اخذ تأییدیه از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران انجام و فرایند تکمیل عضویت افراد واجد شرایط با ارائه مستندات انجام شد. 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به افزایش مجدد مبلغ طرح تکریم و کمک مستمری گفت: با وجود منابع محدود و مشکلات بودجه ای، تصمیم گرفتیم در سالجاری نیز پرداختی ماهیانه دو طرح تکریم و مستمری را افزایش دهیم. براین اساس مبلغ طرح تکریم از ۸۰۰ به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان و کمک مستمری از ۲۵۰ به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

سیدزاده در پایان تصریح کرد: هنرمندان ممتاز، سرمایه های اجتماعی جامعه ما محسوب می شوند. حفظ کرامت آنها بسیار مهم است. هرچند این مبلغ ناچیز است اما با توجه به شرایط موجود افزایش آن تنها به پاس قدرشناسی از کسانی که است که عمری را در راه بالندگی جامعه صرف کردند.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا