تلاش برای تشویق کودکان به تکواندو

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو میزبانی نخستین دوره همایش برابری جنسیتی و رهبری زنان با مشارکت کمیته ملی المپیک عربستان سعودی و همکاری بنیاد بشردوستانه تکواندو و فدراسیون تکواندو را در روزهای ۲۷ و ۲۸ نوامبر (۷ و ۸ آذرماه) برعهده دارد. این همایش بخشی از تعهد فدراسیون جهانی تکواندو در راستای افزایش قدرت تکواندو، ترویج و توسعه آن است.

«چانگ وان چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و رئیس کمیته ملی المپیک عربستان سعودی در مراسم افتتاحیه همایش برابری جنسیتی و رهبری زنان به سخنرانی پرداختند.

دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: شیوع ویروس کووید ۱۹، بزرگترین چالشی است که بشر در عصر کنونی با آن مواجه شده است اما جامعه ورزش جهانی برای برون رفت از این بحران مسئولیت‌هایی دارد که ایجاد انگیزه در جهان یکی از آنهاست. ما بسیار خرسند هستیم که نخستین همایش برابری جنسیتی و رهبری زنان در جهان تکواندو را با مشارکت کمیته ملی المپیک عربستان سعودی برگزار می‌کنیم. از حضور همگان در این رویداد خوشحال هستیم و مشارکت مؤثری را با موضوع ورزش در زمینه برابری جنسیتی و رهبری زنان در جامعه شروع خواهیم کرد.

رئیس کمیته المپیک عربستان سعودی نیز گفت: با شروع شیوع ویروس کرونا وظیفه ما به عنوان اعضا جامعه ورزشی بسیار مهمتر شده و باید در صدد کمک و مرتبط نمودن، ترمیم و پیشرفت در دنیا باشیم. رشته‌های ورزشی، می‌توانند انگیزه‌های فراوانی را برای جامعه بین المللی در ایامی این چنین خاص فراهم آورد و ما از اینکه با فدراسیون جهانی تکواندو در برگزاری نخستین همایش برابری جنسیتی و رهبری زنان همراه شده‌ایم، افتخار می‌کنیم و در این همایش به بحث در مورد اینکه چگونه ورزش تکواندو می‌تواند در برابری جنسیتی و رهبری زنان در جامعه مؤثر باشد خواهیم پرداخت.

در این همایش دو روزه علاوه بر سخنرانی‌های ذکر شده، دکتر “هدوا معاود” عضو کمیته فدراسیون جهانی تکواندو در مورد مساوات جنسیتی در برابر مساوات در ورزش، “ماریا روزاریو بورلو کستیلو” عضو شورای فدراسیون جهانی تکواندو در خصوص نقشه راه فدراسیون در برابری جنسیتی و “ادوا العارفی” عضو هیأت مدیره کمیته ملی المپیک عربستان سعودی در مورد رهبری زنان عربستان سخنرانی دارند. “ایرینا گلادکیخ” عضو هیأت مدیره کمیته‌ی بین المللی المپیک و “سند را لنگویلر” مدیر توازن جنسیتی هر دو از شخصیت‌های مهم در این رشته بوده و در مورد فعالیت‌های این حوزه در کمیته بین المللی المپیک توضیحاتی را مطرح می‌کنند.

تعدادی از ورزشکاران در این رویداد حضور دارند که “لیزا جسینگ” قهرمان پاراتکواندو در مورد نقش زنان در این رشته، “سارا استیونسون” عضو شورای فدراسیون جهانی تکواندو و مدال آور المپیک در مورد برنامه توانمند سازی زنان در فدراسیون، “میریام باورل” عضو کمیسیون همراهی ورزشکاران در کمیته بین المللی المپیک ومدال آورالمپیک در مورد تجربیات شخصی خود و “لوبنا آلومر” مدال آور المپیکی شمشیربازی عربستان سعودی در مورد حضور زنان این کشور در ورزش، افق پیش روی عربستان در سال ۲۰۳۰ و به اشتراک گذاری تجربیات خود در رسیدن به مدال المپیک سخنرانی خواهند داشت.

تلاش برای تشویق کودکان به تکواندو

فدراسیون جهانی تکواندو و شرکت «هاسبرو» از آغاز همکاری خود با هدف تشویق کودکان سراسر جهان به ورزش تکواندو خبر دادند. دراین برنامه سه شخصیت پسر گربه‌ای (Catboy) گکو (Gekko) و اولت (Owlette) به عنوان قهرمان‌های سریال تلویزیونی، ماسک دارهای PJ و ۱۲ قهرمان برتر تکواندو جهان با یکدیگر مشارکت می‌کنند. این شخصیت‌های قهرمان ارزش‌های توانمندسازی و کار گروهی را به کودکان و خانواده‌های آنها آموزش می‌دهند.

پروژه از ابتدای دسامبر ۲۰۲۰ آغاز می‌شود و هدف مشارکت فدراسیون جهانی تکواندو و شرکت «هاسبرو» این است که با طنز و امکانات در دسترس، کودکان سراسر جهان را به ورزش تکواندو تشویق کنند. سریال آموزشی از طریق وب سایت خود نیز می‌تواند طرفداران جوان را جذب کند؛ همچنین قهرمانان تکواندو از ۱۲ کشور با جنبش “بیایید با تکواندو فعال باشیم” در کوکان ایجاد انگیزه کرده‌اند.

در رونمایی از این پروژه «دای هون لی» قهرمان سه دوره مسابقات جهانی حضور داشت و ۵ کودک نیز برای تماشای سریال ویدئویی دعوت شده بودند که پیش از مشاهده سریال به تمرین‌های تکواندو پرداختند.

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا