سید جواد حسینی: شورای پشتیبانی آموزش و پرورش استثنایی در استان‌ها تشکیل ​​​​​​​شود

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت:‌ مدیران کل استان ها در نوبت گیری برنامه سنجش پیش دبستانی ها، تشکیل شورای پشتیبانی آموزش و پرورش استثنایی و طرح هدایت اهتمام کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۳۸ هزار و ۷۴۶ نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نوبت گیری شده اند، افزود: در سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی به دلیل مشکلات سامانه سیدا هنوز از هدف‌گذاری سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز عقب هستیم و تاکنون ۲۵.۵ درصد نوآموزان نوبت گیری شده اند.

وی با بیان اینکه نوبت گیری سنجش سلامت جسمانی و  آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت، افزود: استان‌های سمنان، ایلام، هرمزگان، همدان، کردستان، لرستان و قم  بالای ۵۰ درصد نوبت‌گیری نوآموزان پیش‌دبستانی در برنامه سنجش را انجام داده اند.

حسینی تصریح کرد: مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در یک هفته باقیمانده تمام ظرفیت های استانی را برای ترغیب والدین و مدیران پیش دبستانی برای ثبت نام در برنامه سنجش به کار گیرند.

معاون وزیر آموزش و پرورش بر تشکیل شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی در استان‌ها و مناطق تاکید کرد و ادامه داد: تاکنون این شورا در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر  و همچنین شورای منطقه ای در شهرستان کاشمر تشکیل شده است و بقیه استان‌ها نیز تا پایان آذر باید شوراهای استانی و منطقه‌ای را تشکیل دهند.

وی افزود: شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی در استان‌ها، نقش شورای آموزش‌وپرورش استثنایی را در استان‌ها ایفا خواهد کرد و این شورا حلقه مفقوده آموزش‌وپرورش استثنایی در مناطق ۷۶۰ گانه آموزش‌وپرورش را احیا خواهد کرد.

اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی خرید تجهیزات هوشمند آموزشی 

جانشین وزیر آموزش و پرورش در طرح هدایت با بیان اینکه بخشی از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی خرید تجهیزات هوشمند آموزشی از طریق سازمان نوسازی به استان ها تخصیص یافته است، گفت: مدیران کل استان ها باید پیگیر اعتبار استان خود از طریق نوسازی مدارس و سهم استان ها در تامین این تجهیزات باشند.

توزیع هزار تبلت بین دانش آموزان کم برخوردار 

وی افزود: به زودی بیش از هزار تبلت نیز از طریق یک موسسه خیریه بین دانش آموزان کم برخوردار استان ها توزیع خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتبارات سنوات ارفاقی صندوق بازنشستگی کشوری پرسنل آموزش و پرورش استثنایی به استان ها ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، در طرح هدایت با شعار «هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس مدرسه»، با استفاده از امکانات اداره کل آموزش و پرورش استان ها، مشارکت خیّران و کمک‌های دولتی، ابزارهای کمک آموزشی هوشمند نظیر تبلت و گوشی همراه خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می‌گیرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا