درخشش ملی پوشان ایران در روز اول و دوم مسابقات کاراته قهرمانی آسیا

در پایان روز نخست رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، ملی پوشان ایران در دو بخش کاتا و کومیته با کسب ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در صدر قرار گرفتند و در روز دوم در دو بخش کومیته و کاتا، صاحب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در تمام رده های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از صبح امروز شنبه به میزبانی آلماتی قزاقستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان مقابل حریفان قرار گرفتند. رقابت ها تا اول دی ماه به پایان خواهد رسید.

در پایان روز نخست مسابقات، کاتاروهای ایران به ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز رسیدند. در بخش کومیته نیز ۳ طلا، یک نقره و یک برنز به دست آمد تا ایران در پایان روز نخست رقابت ها با مجموع ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان دهد.

کاتای انفرادی نوجوانان

ساجده جهانشاهی پس از قرار گرفتن در جایگاه نخست گروه خودش راهی فینال شد و در این مرحله با امتیاز ۲۴:۲۲ کلیوچینک از کشور میزبان را شکست داد و نخستین طلایی تیم ایران شد.

کاتای انفرادی جوانان دختر

ملیکا عزتی پس از صعود به فینال موفق شد با امتیاز ۲۴:۵۴ سریار گارکرایسانگ از تایلند را از پیش رو بردارد و دومین طلایی ایران شود.

کاتای انفرادی جوانان پسر

امیر حسن معین الدینی در فینال مسابقات مقابل رامادهان هازل از اندوزی امتیاز ۲۵:۲۰ را کسب کرد تا حریف با امتیاز ۲۵:۶۰ پیروز شود و نماینده ایران به مدال نقره برسد.

کاتای تیمی جوانان پسر

در کاتای تیمی جوانان پسران نیز با ترکیب امیر حسن معین الدینی، ابوالفضل شیخ شجاعی و ابوالفضل فرامرز پور که با کسب نخست جایگاه گروهشان به مرحله فینال صعود کردند سومین طلای ایران با شکست تیم کویت کسب شد. تیم کاتای جوانان ایران با امتیاز ۲۴:۴۲ به مدال خوشرنگ طلا رسید.

کومیته دختران

وزن ۵۴ – کیلوگرم فاطمه زهرا سعیدابادی با شکست نمایندگان اردن، اندونزی و قرقیزستان به فینال رسید. سعید آبادی در فینال نیز با نتیجه ۵ بر صفر سرن النجار از اردن را شکست داد و طلایی شد.

کومیته پسران

در وزن ۵۲ – کیلوگرم، ابوالفضل همدجو با شکست حریفانی از هند و عربستان به فینال رسید و در این مرحله موسی علم تایری از کویت را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۰ – کیلوگرم علی موسوی با کسب دو پیروزی مقابل نمایندگان قرقیزستان و کویت به مرحله فینال رفت. موسوی در فینال موفق شد با هانتی عبدالله القحتانی از عربستان را شکست دهد و طلایی دیگر برای ایران به دست آید.

در وزن ۷۰ + کیلوگرم پارسا محمدی در مسابقه نخست به دلیل عدم حضور حریفش روی تاتامی پیروز شد و در مبارزه دوم نماینده قرقیزستان را شکست داد و فینالیست شد. محمدی در فینال با نتیجه ۷ بر یک مغلوب ژانسولطان مایرزالی از قزاقستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۷ – کیلوگرم شهداد پورسلیمانی که با شکست مقابل نماینده عربستان به دیدار رده بندی رفت با شکست ۲ بر یک کوتمان ساتیمکلو از قرقیزستان به مدال برنز رسید.

وزن ۶۳ – کیلوگرم علیرضا لفیطه پور در دور اول هنگ کنگ راشکست داد و در دور دوم در شرایطی که تا دو ثانیه اخر از حریف خود پیش بود ولی به دلیل ۴ اخطاره شدن هانسوکو و مغلوب حریف اردنی شد و به دیدار رده بندی رفت. لفیطه پور در رده بندی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب میخال آرامالیو از قرقیزستان شد و مدال برنز را از دست داد.

کومیته دختران

وزن ۵۴ + کیلوگرم مائده زارع با شکست مقابل کاراته کاهای قرقیزستان و اردن راهی رده بندی شده بود با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب النورا ابرایموا از قرقیزستان شد تا مدال برنز را از دست بدهد.

در وزن ۴۷- کیلوگرم، رومینا خادمی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب لن هاکوروس از اردن شد و مدال برنز را از دست داد.

کاتای انفرادی نوجوانان

علی حاجی‌زاده که با قرارگیری در رده دوم گروه به مرحله بعد صعود کرده بود در دیدار رده بندی موفق شد با امتیاز ۲۳.۶۸ نماینده اردن را شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

کاروان تیم‌های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی ۲۰۲۱در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از ۲۷ آذر تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز نمایندگان ایران در روز دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا نمایندگان ایران در روز دوم رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا

مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ – قزاقستان، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در تمام رده‌های سنی(نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قراقستان در حال برگزاری است. 

در پایان روز دوم مسابقات یک طلا و یک نقره در بخش کاتا و ۲ طلا، یک نقره و ۳ برنز در بخش کومیته از آن نمایندگان ایران شد تا ایران با ۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز به کار خود در روز دوم پایان دهد.

کاتا انفرادی رده امید دختران
حدیث جمال با امتیاز۲۲.۹۰ در جایگاه نخست گروه خود قرار گرفت راهی فینال شد. جمال در فینال مسابقات نیز با امتیاز ۲۴.۲۲ لیارکوشکایبایوا از کشور میزبان را شکست داد و صاحب مدال خوشرنگ طلا شد.

متین زارع با امتیاز ۲۳.۲۶ در جایگاه نخست گروه خود قرار گرفت و جواز حضور در فینال را کسب کرد. زارع در فینال امتیاز ۲۴.۲۶ را مقابل هین تاینگ یو از هنگ کنگ کسب کرد تا حریف با امتیاز ۲۴.۲۸ پیروز شود و زارع صاحب مدال نقره شد. 

کومیته دختران
در وزن ۵۹- کیلوگرم فاطمه بداق با نتیجه ۳ بر صفر سیتورا راسولوا از قرقیزستان را مغلوب کرد. بداق در بازی دوم نیز با نتیجه ۴ بر یک ویچکا لیک از کامبوج را شکست داد. بداق سومین بازی خود را نیز با برتری ۶ بر یک مقابل سز لایوت از هنگ کنگ پشت سر گذاشت و راهی فینال شد. بداق در فینال نیز با اقتدار سنیا آرستوا از قزاقستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و مدال طلا را تصاحب کرد. 

در وزن ۵۹+ کیلوگرم سارینا فتحی در بازی نخست با نتیجه ۶ بر صفر آژار اروزالیو از قرقیزستان را شکست داد. فتحی در بازی دوم نیز در هانتی نوراله ناصر از اردن را شکست داد و راهی فینال شد. ملی پوش کشورمان در فینال نیز نماینده امارات را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۵۳- کیلوگرم ستایش نادری در هانتی مقابل لن منصور از اردن پیروز شد. نادری در بازی دوم سانی ایشیزوکا از هنگ کنگ را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. نادری در فینال با نتیجه یک بر صفر مغلوب بلا ساماشوا از قزاقستان شد به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۸- کیلوگرم یلدا نقی بیرانوند در بازی نخست با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب آلکنیت شریزات از قزاقستان شد. بیرانوند دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب اومیدا آیسوا از قرقیزستان شد. بیرانوند در دیدار رده‌بندی با برتری ۷ بر ۳ فرهان الوایاتی از اندونزی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

کومیته پسران
در وزن ۵۵- کیلوگرم محمد حسین شیر صفت با نتیجه ۵ بر صفر ایبراهیم باخیت از امارات را شکست داد. شیر صفت در مسابقه دوم با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب سلطان اقهطانی از عربستان شد. شیر صفت در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۶ بر صفر جاسف ماریانو از اندونزی را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۶+ کیلوگرم ابوالفضل نوری با نتیجه ۳ بر صفر عزیز مناسف از قزاستان را شکست داد. نوری در مرحله دوم هم عمر الباخت از عربستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد. نوری در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب عمر الباخت از عربستان شد و مدال برنز را از دست داد. 

در وزن ۶۸- کیلوگرم امیر رضا برزویی با نتیجه ۸ بر یک محمد الرومی از کویت را شکست داد. برزویی در بازی دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب آبلایخان چشرسوا از قزاقستان شد. برزویی در رده‌بندی بیشر آلفاوری از اردن را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و مدال برنز مسابقات را کسب کرد.

در وزن ۷۶- کیلوگرم سعیداله یاری با نتیجه ۲ بر یک بافکوئر جاسم از کویت را از پیش‌رو برداشت اما در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب عبدالرحمان الحجرسی از عربستان شد و مدال برنز را از دست داد.

در وزن ۶۱- کیلوگرم امیر حسین بمان‌زاده با نتیجه ۹ بر صفر ویزیت باراتو از قرقیزستان را شکست داد. بمان‌زاده در مسابقه دوم با نتیجه ۲ بر صفر مقابل اولژاس آلتینبک شکست خورد. بمان‌زاده در رده‌بندی نیز ۵ بر ۳ مغلوب سد الحلفی از کویت شد و مدال برنز را از دست داد.

به این ترتیب کاروان ایران در روز دوم با کسب ۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز امروز به ۹ مدال طلا، ۴ نقره و ۵ برنز و مجموع ۱۸ مدال رسید.

کاروان تیم‌های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی ۲۰۲۱ در تمام رده‌های سنی(نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از ۲۷ آذر  تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسناایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا