انتشار فهرست صد زن قدرتمند جهان/ هریس اضافه شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، به نقل از دیلی میل، این در حالی است که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای دهمین سال متوالی در صدر این فهرست قرار گرفته است.

هریس که هم اولین زن و هم اولین زن رنگین پوست منصوب شده به عنوان معاون رئیس جمهور در تاریخ آمریکا رده بالاترین زن تازه وارد در فهرست زنان قدرتمند جهان مجله فوربس برای سال ۲۰۲۰ است.

او در حالی در رده سوم فهرست قرار گرفته که سال گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این رده قرار داشت و پلوسی در فهرست امسال در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

نام او در این فهرست در میان صد تن از قدرتمندترین مدیران اجرایی، سران کشورها و چهره‌های زن حوزه سرگرمی که در سال جاری میلادی از بابت استفاده از پلتفرم‌هایشان برای “رسیدگی به چالشهای بی مانند سال ۲۰۲۰” گرامی داشته شده‌اند، قرار گرفته است. فوربس نوشت: زنان هفدهمین فهرست زنان قدرتمند فوربس، برآمده از ۳۰ کشور و متعلق به چهار نسل هستند. در میان آنها ۱۰ تن از سران دولتها، ۳۸ مدیر اجرایی و پنج سرگرم کننده به همراه زنان دیگر هستند.

تعدادی از این زنان جایگاهشان در فهرست سال قبل را حفظ کرده‌اند همچون آنگلا مرکل که برای دهمین سال متوالی قدرتمند ترین زن جهان شده و همین طور کریستین لاگارد فرانسوی که به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

تکمیل کننده پنج زن قدرتمند اول، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا و ملیندا گیتس بشردوست، همسر بیل گیتس و از مدیران سابق مایکروسافت هستند.

در فهرست امسال فوربس ۱۷ تازه وارد وجود دارند از جمله مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس، مدیر اجرایی آمازون که در رده ۶۷ قرار گرفته است. او سال گذشته میلادی بعد از نهایی شدن طلاقش از جف بزوس قول داد نیمی از پولش را صرف خیریه کند.

در میان تازه واردهای امسال نام استیسی آبرامز، نامزد فرمانداری جورجیای آمریکا که با سازمان تحت امرش به نام Fair Fight سردمدار حقوق رای دادن در این کشور شده هم قرار دارد.

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا