مهدی فکور: پژوهشگران در باشگاه طلایه‌داران مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با بیان این که هدف از تشکیل باشگاه طلایه داران حمایت ویژه از پژوهشگران است گفت: اختصاص پذیرش یک محقق پسادکتری و تخصیص سهمیه پذیرش دانشجوی دکتری از طریق استعداد درخشان به انتخاب خود استاد برتر از جمله این حمایت‌های تسهیل‌گرانه برای انجام امور پژوهشی است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، مهدی فکور در پیش‌نشست تشکیل باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران افزود: در دنیا به طور معمول این اتفاق روی می‌دهد و لیست‌هایی تحت عنوان دانشمندان یک درصد و دو درصد منتشر می‌شود و شاید خیلی از دانشمندان تلاش می‌کنند که در این لیست قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: هدف نهایی راه‌اندازی باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران این است که حمایت‌هایی را از پژوهشگران صورت دهد و همچنین بتواند بستر تحقیقات را برای استادانی که شبانه‌روزی برای پژوهش وقت می‌گذارند، فراهم کند.

استاد دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران بحث تجهیز آزمایشگاه‌ها، تهیه مواد آزمایشگاهی، جذب دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی توسط اعضای هیأت علمی برای انجام یا تکمیل طرح‌های تحقیقاتی را از جمله این بسترها عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران، بخشی از دغدغه‌های اعضای هیأت علمی در زمینه امر پژوهش، فناوری و کارآفرینی برطرف می‌شود.

فکور با تاکید بر کسب مرجعیت علمی در منطقه، حرکت در مرزهای دانش را لازمه رسیدن به فناوری و کارآفرینی دانست و تصریح کرد: با تألیف مقالات علمی و حرکت در مرزهای دانش، می‌توانیم به این دغدغه‌ها پاسخ بدهیم.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های راه‌اندازی باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران، اظهار داشت: عمق دیدگاه ما در این برنامه، ارتقای جایگاه علمی دانشگاه در دنیاست و امیدواریم با راه‌اندازی این باشگاه، بسترسازی لازم برای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه صورت گیرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران افزود: تلاش ما این است که با راه‌اندازی باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران بتوانیم مرجعیت علمی ایران را در منطقه داشته باشیم.

فکور در تشریح چگونگی پذیرش اساتید در باشگاه طلایه‌داران علم، از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این باشگاه در مؤسسه الکتروشیمی دانشکدگان علوم و با مسوولیت دکتر گنجعلی خبر داد و گفت: عضویت در این باشگاه یکساله است و در این مدت، اعضا از حمایت‌های تشویقی باشگاه برخوردار خواهند بود که پرداخت کل مبلغ گرنت در همان ابتدای سال برای رفع نیازهای پژوهشی از قبیل تهیه مواد آزمایشگاهی از جمله این حمایت‌ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: اختصاص پذیرش یک دانشجوی پسادکتری، سهمیه پذیرش دانشجوی دکترا از طریق استعداد درخشان به انتخاب خود محقق برتر و اختصاص هزینه حمایتی برای تهیه مواد آزمایشگاهی از دیگر مزیت‌های عضویت در این باشگاه است که امیدواریم با مجموعه این اقدام‌ها بتوان در راستای ارتقای مرجعیت علمی دانشگاه تهران حرکت کرد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا