افتتاح اولین صدبازار صنایع‌دستی در باغ هنر اراضی عباس‌آباد

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صبح روز پنجشنبه ۶ مردادماه ۱۴۰۱ اولین صدبازار صنایع‌دستی در محل موزه باغ هنر اراضی عباس آباد افتتاح شد.

به‌ گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، سید حسین علوی مدیرکل دفتر تجاری‌سازی و بازاریابی صنایع‌دستی در حاشیه مراسم افتتاح اولین صدبازار صنایع‌دستی گفت: در گام اول با همکاری شهرداری تهران این پروژه مشارکتی را پیگیری کردیم که به لطف خدا توانستیم امروز در کنار هنرمندان عزیز کشور شاهد اولین گردهمایی صدبازار در اراضی عباس‌آباد باشیم.

وی افزود: در نظر داریم با تقویت صدبازار در تهران، شاهد گسترش و اجرایی شدن آن در سراسر کشور باشیم. نام‌گذاری صدبازار، به دلیل وجود بیش از صد غرفه صنایع‌دستی در این بازار و همچنین کلمه صد مخفف صنایع‌دستی است.

علوی ادامه داد: عمده تولیدکنندگان صنایع‌دستی خرده تولیدکنندگان و خرده فروشندگان و عزیزانی هستند که اثر هنری فاخر تولید می‌کنند اما دسترسی به امکانات عرضه مستقیم بازار را ندارند.

مدیرکل بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی افزود: هدف ایجاد این بازارچه‌ها تسهیل ارتباط تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع‌دستی با خریداران و بازدیدکنندگان و همچنین عرضه مستقیم محصولات با قیمت تولیدی برای مصرف‌کنندگان است.

علوی خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای مهم ما در حوزه فروش، حمایتی شدن درگاه‌های فروش خصوصا بازارچه‌ها و نمایشگاه‌ها است و هنرمندان عزیز هزینه‌ای بابت حضور و دریافت غرفه پرداخت نکردند.

این بازار به صورت یک روزه و با حضور هنرمندانی از استان‌های مختلف کشور در رشته‌های متنوع صنایع‌دستی مانند سفال و سرامیک، گلیم‌بافی، نمدمالی، تولیدات چرمی دست‌دوز، حصیربافی، البسه محلی و … امروز در محل اراضی عباس‌آباد تهران آغاز به کار کرد.

این بازار صنایع‌دستی به صورت هفتگی در روزهای پنجشنبه با هدف توسعه اماکن فروش و عرضه، ترویج فرهنگ مصرف محصولات صنایع‌دستی ایرانی با حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی کشور و با برنامه‌ریزی و نظارت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این وزارتخانه برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا