کتابخانه‌های عمومی لرستان به شبکه فیبر نوری متصل می‌شوند

براساس تفاهم‌نامه همکاری مخابرات منطقه لرستان و کتابخانه‌های عمومی، کلیه کتابخانه‌های عمومی استان به شبکه فیبر نوری متصل می‌شوند و اعضای کتابخانه‌های عمومی استان با استفاده از بسته تخفیف ویژه، اینترنت خانگی دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، نبی‌اله شمسی‌فر،  مدیر مخابرات منطقه لرستان در حاشیه جلسه امضاء تفاهم‌نامه به منظور استفاده از ظرفیت دو سازمان مخابرات منطقه لرستان و کتابخانه‌های عمومی در توسعه پیشبرد اهداف، با اشاره به سرعت بالای پیشرفت‌های علمی در دنیا، اظهار کرد: امروز کتابخانه‌های عمومی نقش مهمی در اشاعه اطلاعات دارند و می‌توانند با ورود به عرصه فضای مجازی و استفاده از منابع الکترونیک، آگاهی‌های جامعه را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: از اهداف اجرای این طرح، تأمین پهنای باند برای ارتباط کتابخانه‌ها با مرکز داده‌های اداره کل و راه‌اندازی سامانه مدیریت اینترنت کتابخانه‌ها است.

شمسی‌فر ادامه داد: با توسعه شبکه اینترانت در کتابخانه‌های استان، امکان استفاده از اتوماسیون اداری و پورتال خدمات الکترونیکی در کتابخانه‌ها فراهم خواهد شد.

وی ایجاد ارتباط ویدئو کنفرانس بین بخش‌های ستادی و کتابخانه‌های عمومی لرستان را از دیگر اهداف ارتقای شبکه اینترانت کتابخانه‌ها برشمرد و افزود: از مزیت‌های دیگر این شبکه، راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی، استفاده از نمایه نشریات الکترونیکی تحت وب و منابع دیجیتال بر روی شبکه اینترانت بین کتابخانه‌های استان است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان تأکید کرد: با اجرای این طرح، اینترنت اختصاصی به صورت امن، نامحدود و با سرعت مناسب از مرکز دیتای اداره‌کل برای استفاده مردم در کتابخانه‌های عمومی فراهم می‌شود.

در ادامه سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک دستگاه فرهنگی، وظیفه خدمت‌رسانی به عموم مردم در راستای کتاب و کتابخوانی را بر عهده داشته و در راستای انجام هرچه بهتر این رسالت خویش، نیازمند همکاری و مساعدت سایر دستگاه‌های اجرایی است.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از ارائه خدمات در کتابخانه‌های عمومی به مراجعه کنندگان به صورت الکترونیک و در بستر اینترنت صورت می‌پذیرد، به همین رو انتظار می‌رود با مساعدت شرکت مخابرات استان برخی از مشکلات فنی پیش‌رو، مرتفع تا شاهد افزایش ارئه خدمت در کتابخانه‌های عمومی استان باشیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا