همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

یوسف نوری: از دانش‌آموزان خلاق و صاحب ایده حمایت می‌شود

وزیر آموزش و پرورش از تصویب آیین‌نامه اجرایی حمایت عملی و درازمدت از دانش‌آموزان خلاق و صاحب ایده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، «یوسف نوری» از ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی و آخرین دستاوردهای دانش‌آموزی این رویداد بازدید کرد.

وی با حضور در غرفه دانش‌آموزی این نمایشگاه، با اشاره به حمایت‌های وزارت‌خانه از نوآوری‌های دانش‌آموزی در حوزه گیاهان دارویی، گفت: این کار را با آیین نامه اجرایی حمایت عملی و درازمدت از دانش‌آموزان خلاق و صاحب ایده انجام می‎دهیم. بر اساس این آیین نامه و تعامل‎هایی که با بخش‎های مختلف دولت صورت گرفته است، می‌توان زمینه تجاری‌سازی ایده‌های برتر دانش آموزی را فراهم کرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در غرفه دانش آموزی نمایشگاه ایده‎های خلاقانه و قابل توجهی به نمایش گذاشته شده است که از ظرفیت‎های بالای آینده سازان کشور خبر می‌دهد. ما حمایت عملی از این افراد را هدف قرار دادیم تا زمینه توسعه تولید در کشور و بکارگیری فناوری‎های مدرن فراهم شود.

وی با اشاره به قابل توجه بودن توانمندی‌ها و دستاوردهای عرضه شده در این نمایشگاه، گفت: قطعا محدودیت زمانی و مکانی مانع حضور بسیاری از دانش آموزان خلاق در این رویداد شده است مطمئن باشید که تعداد ایده‌های خلاقانه در این حوزه و دیگر حوزه‌های مرتبط با تولید و صنعت بسیار بیشتر از این‎ها است.

نوری با اشاره به تفاهم نامه‎ای که با بخش صنعت منعقد شده است، گفت: ما در راستای این تفاهم‎نامه، آیین نامه اجرایی حمایت عملی از دانش آموزان خلاق و صاحب ایده را تدوین کرده‎ایم و عزمی جدی برای حمایت از آن‎ها داریم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی همچنین بیان کرد: حمایت‎ها باید درازمدت و هوشمندانه باشد. به طوری که بتوانیم پس از دریافت ایده‎ها، در قالب خود آموزش و پرورش و پژوهش‎سراها، پارک‎های علم و فناوری خاصی را با هدف تجاری سازی این ایده‎ها راه اندازی کنیم. بر این اساس، تجار و صاحبان سرمایه می‎توانند در این پارک‎ها مشارکت کرده و بر روی ایده‎هایی که مالکیت معنوی آن‎ها در اختیار دانش‌آموزان خواهد بود، سرمایه گذاری کنند. این روند، هم به توسعه تولید دانش بنیان در کشور کمک می‎کند و هم ثروت آفرینی خوبی را برای کشور و خانواده‎‌‌ها در پی دارد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا