همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

رونمایی از سامانه همیاری دانشگاهیان در فرهنگ (هدف)

 سامانه “همیاری دانشگاهیان در فرهنگ (هدف) ” همزمان با روز دانشجو در مراسمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، وزارت علوم روز چهارشنبه اعلام کرد: این سامانه که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با محوریت دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی و با رویکرد تعامل دو سویه میان دانشجویان و استادان به عنوان کنشگران این عرصه ایجاد شد، زمینه تعامل، همراهی و همیاری هر چه بیشتر جامعه دانشگاهی در برنامه‌ریزی و فعالیت فرهنگی و اجتماعی را فراهم می‌کند.

سامانه «همیاری دانشگاهیان در فرهنگ(هدف)» در پی آن است تا از دیدگاه‌ها، تجربه‌ها و نظرات نخبگانی بهره برده و از این طریق نسبت به افزایش نفوذ برنامه‌های فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی اقدام کند و با قوت بخشیدن به برنامه‌های موفق و اصلاح نقاط ضعف خود در برنامه‌ها و رویکردها پیرامون موضوعات مختلف راهکارهایی را که مورد پذیرش جامعه هدف باشد، اتخاذ کند.

شناخت جامع نگرش‌ها و نظرات موجود در فضای فرهنگی اجتماعی دانشگاه به ویژه صداهای متکثر، ایجاد امکان سنجش و بازخورد کارآمدی همیاری‌ها، بهبود نگرش‌ها، رویکردها و شیوه‌های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای دانشگاهیان و ایجاد فضایی برای تولید و بازتولید ایده‌های فرهنگی اجتماعی از جمله اهداف این سامانه به شمار می‌رود.

همیاری در سامانه هدف سه سطح نگرش و سنجش معطوف به نظرسنجی کمی، بازبینی و بازاندیشی معطوف به اصلاح کیفی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها و ایده‌پردازی و تجربه‌نگاری معطوف به اشتراک‌گذاری ایده‌های خلاقانه جدید و تجربه نوآورانه خاتمه یافته است.

برای مشارکت در این سامانه مشوق‌هایی پیش‌بینی شده که در سطح اشخاص حقیقی مشوق‌هایی نظیر گواهی مشارکت، گرنت‌های آموزشی و توانمندسازی، گرنت گردشگری و تورهای علم و فناوری، عضویت در شوراهای مشورتی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، شرکت در کارگاه‌های انتقال تجربه با اساتید فرهیخته، جایزه نقدی و تقدیر از برگزیدگان در جشنواره سالانه برای دانشجویان و جایزه نقدی برگزیدگان جشنواره سالانه، گواهی مشارکت، اعطای گرنت فرهنگی اجتماعی برای پیشبرد طرح‌های فرهنگی، امتیاز ماده ۱ آیین‌نامه ارتقا برای مشارکت استادان و اعضای هیأت علمی در نظر گرفته شده است.

در سطح اشخاص حقوقی نیز اعطای گرنت فرهنگی اجتماعی و حمایت مالی برای گروه‌های دانشجویی و اعطای گرنت فرهنگی اجتماعی و حمایت‌های مالی، تقدیر از برگزیدگان در جشنواره سالانه برای مشارکت معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده است.

علاقه‌مندان می توانند برای مشارکت در سامانه و بیان دیدگاه‌ها، تجارب و ایده های خود به سامانه هدف به نشانی www.hadaf.dmsrt.ir مراجعه کنند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا