ثبت بیش از ۵۳۷ هزار تولد در نیمه اول امسال

انتشارات موفقیت‌شناسی

بر پایه آمار ثبت احوال کشور نرخ ولادت در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۳۷ هزارو ۱۲۷ مورد ثبت شده است، همچنین تعداد فوتی‌های ثبت شده در همین مدت ۲۰۸ هزار و ۱۷۷ مورد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا؛ از مجموع ولادت‌های ثبت شده در شش ماهه نخست سال جاری در کشور به ترتیب استان‌های تهران با ۶۸ هزار و ۹۱۹ نفر، خراسان رضوی با ۵۱ هزار و ۵۷۱ نفر و سیستان و بلوچستان با ۴۳ هزار و ۹۷۹ نفر در رتبه‌های اول تا سوم بیشترین تعداد ولادت در ۶ ماهه نخست سال جاری در بین استانها را داشتند.

استان‌های سمنان با ۳۴۹۲ نفر، ایلام با ۳۷۰۵ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۵۰۱۳ تولد نیز به ترتیب در کل ولادت‌های شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ رتبه کمترین ولادت در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی ایسنا، همچنین در شش ماهه نخست سال جاری ۲۰۸ هزار و ۱۷۷ فوتی به ثبت رسیده است که بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور، از مجموع فوت‌های ثبت شده طی این مدت، استان‌های تهران با ۳۱ هزار و ۵۰۸ فوت، خراسان رضوی با ۱۶ هزارو ۶۲۰ فوت و استان اصفهان با ۱۳ هزار و ۴۶۳ فوت به ترتیب بالاترین میزان فوت در کشور را داشتند.

در همین مدت در سه استان ایلام با ۱۳۳۰ فوت، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵۲۸ فوت و استان سمنان با ۱۸۴۷ فوت به ترتیب کمترین میزان فوتی در کشور به ثبت رسیده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا