انتصاب دبیران علمی جوایز کتاب سال ایران از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتشارات موفقیت‌شناسی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا را به‌عنوان دبیر علمی چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و محمدباقر خرمشاد را به‌عنوان دبیر علمی سی‌اُمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا آمده است: نظر به مراتب پژوهشی و علمی ارزشمند و پیشینه گران‌سنگ جنابعالی در حوزه‌ کتاب و فرهنگ، براساس این حکم به‌عنوان «دبیر علمی چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و هم‌اندیشی و همکاری استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران و با درایت و پشتکار در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و مؤید باشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا، دانش‌آموخته سطح چهار حوزه علمیه، عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

دبیری سی‌ونهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، معاون آموزشی و عضویت در شورای معاونان مجمع عالی حکمت اسلامی، عضویت در هیأت امناء دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عضویت در هیأت مدیره انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه قم، ریاست قطب فکری ـ فرهنگی بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عضویت در مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت در هیأت امناء پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ریاست کمیسیون نشریات علمی حوزوی، عضویت در هیأت ممیزه مشترک مراکز و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی حوزه‌ای ـ دانشگاهی و عضویت در شورای پژوهش حوزه‌های علمیه نیز از سوابق علمی و اجرایی وی است.

تألیف، تدوین و تحقیق ده‌ها عنوان کتاب در کارنامه علمی و پژوهشی حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا دیده می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به رحیق مختوم، رنسانس دینی و سکولاریسم پنهان، تکوین نهاد مرجعیت تقلید شیعه، آخوند خراسانی و حکومت اسلامی، روش‌شناسی اندیشه اجتماعی مسلمین، نماد و اسطوره، اخلاق وعرفان، معرفت دینی، تولید و تکوین علوم انسانی اسلامی، علم و فلسفه، انواع و ادوار روشنفکری، جهان‌های اجتماعی، روش‌شناسی انتقادی حکمت صدرایی، سنت، ایدئولوژی، علم»، «عرفان و سیاست، معرفت‌شناسی در قرآن، پلورالیسم، حقیقت و دموکراسی و حدیث پیمانه: پژوهشی نو در انقلاب اسلامی اشاره کرد.

همچنین در متن حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به محمدباقر خرمشاد آمده است: نظر به مراتب ارزشمند علمی و تخصص و پیشینه گرانمایه جنابعالی در حوزه پژوهش و فرهنگ، به موجب این حکم به‌عنوان «دبیر علمی سی‌اُمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و همفکری و همکاری استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران، این جایزه ذی‌قیمت و معتبر که سهم مهمی در پویایی و توسعه دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته در رشد و گسترش پژوهش‌ها و مطالعات اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی در جهان نقش‌آفرین باشد.

محمدباقر خرمشاد، استادتمام علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

معاونت پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، مدیریت دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری جشنواره بین‌المللی فارابی ازجمله سوابق وی محسوب می‌شود.

وی که به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، عربی، ترکمنی و ترکی استانبولی مسلط است، تألیفاتی در قالب کتاب و مقالات علمی دارد.

پایان‌نامه دکترای محمدباقر خرمشاد نیز با عنوان علوم اجتماعی و انقلاب: مطالعه موردی تحلیل علوم اجتماعی فرانسه و آمریکا از انقلاب اسلامی ایران در چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی (۱۳۸۹) به‌عنوان اثر برگزیده در حوزه علوم سیاسی معرفی شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا