نخستین رویداد ایده‌پردازی حوزه بازی و سرگرمی رسانه‌ای برگزار خواهد شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

نخستین رویداد ایده‌پردازی حوزه بازی و سرگرمی رسانه‌ای با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، رقابتی میان ایده‌پردازان در حوزه «توسعه بازی‌های موبایلی» و «پلت‌فرم‌های مبتنی بر بازی و سرگرمی رسانه‌ای» که در نهایت به توسعه بازار بومی این عرصه می‌انجامد و تولیدات و محصولات فناوران در حوزه بازی‌های موبایلی را گسترش می‌دهد.

مشارکت در این رقابت ملی مزایایی، چون «امکان انتشار بازی در بازار‌های بین‌المللی»، «امکان انتشار بازی در پلت‌فرم‌های داخلی ذیل همراه اول مانند اوانو و غیره»، «امکان سرمایه‌گذاری یا معرفی به سرمایه‌گذار»، «امکان تامین زیرساخت و خدمات فنی مورد نیاز تیم‌های گیمینگ»، «بهره‌مندی از خدمات مشاوره تخصصی و منتورینگ» را برای شرکت‌ها و تیم‌های دارای ایده‌های برتر دارد.

صنعت بازی و سرگرمی، یکی از صنایع پولساز در دنیا است و توانسته در نقش توانمندساز زیست بوم دیجیتال در شاخه‌های دیگر همچون آموزش هم نقش پررنگی ایفا کند. اما در ایران با وجود حضور تیم‌های بسیار خلاق بازی ساز، این صنعت درآمدزا و پرسود هنوز مورد توجه جدی مدیران قرار نگرفته است.
این رویداد با حمایت نهاد‌های تاثیرگذار در کشور زمینه ساز ورود جدی ایران در این صنعت و هم افزایی بیشتر بین بازیگران زیست بوم بازی و سرگرمی در کشور خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا