سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

آغاز ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران

هادی مقدم‌دوست گفت: چون از نوجوانی یادگیری سینما را شروع کرده‌اید حس، ذوق و قریحه‌تان به سینما همیشه مثل یک نوجوان باقی خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آیین افتتاحیه ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران روز (شنبه یکم بهمن ۱۴۰۱) برگزار شد.

در ابتدای این برنامه بعد از قرائت قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و ویدئوکلیپی از آثار راه‌یافتگان به المپیاد، نواب محمودی که اجرای برنامه را برعهده داشت، از هادی مقدم‌دوست نویسنده و کارگردان سینما و منتور المپیاد ششم دعوت به صحبت کرد.

مقدم‌دوست با خوشامدگویی به نوجوانان گفت: تبریک می‌گویم که در این المپیاد هستید شما المپیادی‌های سینما هستید؛ مثل سایر رشته‌ها که المپیاد دارند. خدا را شکر می‌کنم و جای تبریک بسیار دارد، هم به شما و هم خانواده‌هایتان تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: اینکه از نوجوانی به سینما علاقه‌مند شده‌اید، بسیار مهم است. من ۳۸ سال است در سینما قعالیت دارم و ۵۱ سالم است. از ۱۳ سالگی فیلم ساختم و عاشق سینما شدم، چون مثل شما این را تجربه دارم می‌گویم که چقدر مهم است از نوجوانی وارد این حوزه شده‌اید. من سال‌های بعد کم دیدم افرادی در سنین نوجوانی علاقه به سینما شده باشند.

وی افزود: این دوران بسیار خوب است. شما با نوجوانانی که فقط گیم بازی می‌کنند، فرق دارید البته آن‌ها هم ممکن است المپیاد خود را داشته باشند، اما همه‌شان قطعا مثل شما المپیادی نیستند. شما علاقه‌مند به چیزی شده‌اید که مرتبط با آینده‌تان است و شک ندارم که شما فیلمسازان آینده سینما هستید. امروز هنرجویانی را می‌بینم که قبلا هم دیده‌ام و این یعنی شما پیگیر سینما هستید و مسئولیت مهمی را دارید برعهده می‌گیرد. قدر نوجوانی را بسیار بدانید و همانطور که الان عاشق سینما هستید، عاشق سینما هم خواهید ماند. نوجوانی دوره فراگرفتن است و علاقه به سینما در این سنین شوق یادگیری آن را نیز به دنبال دارد. حرف آخرم این است، چون از نوجوانی شروع کرده‌اید حس تان به سینما، ذوق و قریحه‌تان همیشه مثل یک نوجوان باقی خواهد ماند.

نواب محمودی نیز در ادامه به بچه‌ها توصیه کرد ارتباط با یکدیگر را بعد از المپیاد حفظ و کار گروهی را پیگیری کنند. همچنین درباره روند فعالیت بچه‌ها در طول المپیاد توضیحاتی را ارائه کرد.

در ادامه هیات انتخاب آثار ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران سعید نجاتی، شیخ‌علی جعفری و مرتضی‌علی عباس‌میرزایی معرفی شدند. همچنین رسول صدرعاملی، هادی مقدم‌دوست و حامد جعفری به عنوان منتور‌های این رویداد معرفی شدند.

مهدیه غلام‌حسینی، نواب محمودی، مریم اسمی‌خانی، مهدی خرمیان، سیدسجاد قافله باشی، عماد سلمانیان و سیدجلال دهقانی اشکذری نیز به عنوان مربیان این دوره از المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران معرفی شدند.

گروه‌های «جادوگران سینما»، «کلاکت»، «مظنونین همیشگی»، «نگاتیو»، «پویا فریم»، «رویاسازان» و «پیشتازان» با معرفی مربیان‌شان و گروه‌بندی‌ها معرفی و مشخص شدند.

از ویژگی‌های بارز ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان حمایت ویژه انجمن سینمای جوانان ایران از برگزیدگان این رویداد هنری است که آموزش رایگان و حضور المپیادی‌ها در دوره‌های فیلم‌سازی انجمن و همچنین تسهیل شرایط فیلم‌سازی و حمایت از ساخت یک فیلمنامه سه نوجوان فیلمساز برگزیده المپیاد در دستور کار قرار گرفته است.

ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران به همت بنیاد سینمایی فارابی و به دبیری مسعود احمدیان تا سوم بهمن ۱۴۰۱ در حال برگزاری است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا