فروش ۱۰۲ میلیارد تومانی کتاب همزمان با پنجمین روز نمایشگاه کتاب

انتشارات موفقیت‌شناسی

سخنگوی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: تا امروز ۱۰۲ میلیارد تومان فروش حضوری و مجازی در نمایشگاه ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چهارمین نشست خبری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۲۴ اردیبهشت هم‌زمان با پنجمین روز نمایشگاه کتاب در ستاد اجرایی این نمایشگاه برگزار شد.

علی رمضانی با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: سخنان ایشان چراغ راه فعالان حوزه نشر خواهد بود.

قائم مقام سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب با اشاره به منظم‌تر شدن بازدید مردم از این نمایشگاه بیان کرد: مخاطب‌های بخش‌های مختلف کم‌کم به این نمایشگاه عادت پیدا می‌کنند و ساده‌تر می‌توانند مکان‌یابی را برای رسیدن به هدفش انجام بدهد.

او با بیان اینکه بخش کودک و نوجوان مستمرا شلوغ است، ادامه داد: همکاران برای تامین نظم و نظافت این بخش بسیار تلاش می‌کنند.

به گفته رمضانی، مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری در ابتدای شبستان ورودی ۱۳ فعال است.

قائم مقام سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره مخاطبان نشست‌ها و برنامه‌های فرهنگی نمایشگاه کتاب اعلام کرد: در روز گذشته ۱۲۰۰ نفر در نشست‌های سرا‌های مختلف شرکت کردند. همچنین نزدیک هشت هزار تماس در مرکز پاسخگویی برقرار شده که هفت‌هزار تماس ورودی و هزار تماس خروجی بود.

باتجربه‌ترین خریدار بخش مجازی نمایشگاه یک آقای ۸۹ ساله از تهران و جوان‌ترین خانم ۱۲ ساله از زیرآب بوداو افزود: در بخش مجازی کتاب دورترین مرسوله نمایشگاه از زاهدان به خوی ارسال شده است. باتجربه‌ترین خریدار بخش مجازی نمایشگاه یک آقای ۸۹ ساله از تهران و جوان‌ترین خانم ۱۲ ساله از زیرآب بود.

او درباره فروش در بخش حضوری نمایشگاه کتاب بیان کرد: فروش کارتخوان ۵۰ میلیارد تومان تا پایان روز چهارم بود و با برآورد خرید‌های کارت به کارت و خرید نقدی و دستگاه‌های کارتخوان می‌توان گفت فروش تا پایان روز چهارم در بخش حضوری تا ساعت ۲۰ حدود ۶۵ میلیارد تومان است.

او درباره فروش در بخش مجازی اعلام کرد: در بخش مجازی تا ساعت ۲۰ حدود ۳۷ میلیارد تومان فروش ثبت شده که ۲۶ میلیارد تومان سهم ناشران و ۱۱ میلیارد سهم کتاب‌فروشان بود و در مجموع ۱۰۲ میلیارد تومان فروش حضوری و مجازی ثبت شده است. در بخش مجازی ۳۱۰ هزار نسخه کتاب به فروش رسیده است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا