همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

پایگاه کتاب‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی توسط ISC ایجاد شد

پایگاه کتاب‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی توسط مؤسسه ISC راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، همزمان با ولادت حضرت امام رضا(ع)، پایگاه کتاب‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ با حضور مهندس مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و اعضای هیئت رئیسه شورا، دکتر سید احمد فاضل‌زاده رئیس مؤسسه ISC و هیئت رئیسه مؤسسه راه‌اندازی شد.

سید احمد فاضل‌زاده، رئیس ISC در خصوص راه‌اندازی این پایگاه، گفت: آفرینش دانش که از اهم رسالت­‌های مراکز علمی و دانشگاهی کشور است، در قالب انتشار انواع آثار علمی (اعم از کتاب، مقاله، ثبت اختراع و …) در سطح ملی و بین‌­المللی قابل رصد و پایش است. پایگاه ‌های اطلاعاتی و استنادی که به منظور رصد این آثار طراحی می‌شود، بر تصمیم‌­گیری‌ها و سیاست­­گذاری­‌های کلان علمی کشور تأثیری بسزا دارد.

وی ادامه داد: تأسیس پایگاه کتاب‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور است و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی است.

رئیس ISC گفت: همچنین از سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و فناوری کشور دعوت می‌شود اطلاعات کتاب‌های بین‌المللی  منتشر شده را جهت بررسی و ثبت در پایگاه مذکور به مؤسسه ISC ارسال کنند.

وی ادامه داد: مؤسسه ISC از جمله مؤسسات علمی و فناوری کشور است که در راستای رسالت­‌های خود اقدام به طراحی و ساخت پایگاه­‌های استنادی و اطلاعاتی متنوع برای جامعه علمی کشور کرده است. با توجه به اینکه بخشی از تلاش ‌های اساتید و پژوهشگران کشور در تألیف و نشر کتاب توسط ناشران معتبر ملی و بین ‌المللی بازتاب می­‌یابد، مؤسسه ISC، راه‌اندازی نخستین پایگاه اطلاعاتی کتاب ‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی را که توسط ناشران معتبر بین‌المللی انتشاریافته، در دستور کار قرار داد. این پایگاه هم اکنون اطلاعات کتابشناختی بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب را پوشش داده و فرایند تکمیل و توسعه آن ادامه دارد.

به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، کاربران و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به لینک (https://search.isc.ac/dl/search/) در بخش مربوط به کتاب، به اطلاعات این کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا