برخی از بندهای اساسنامه «بنیاد علم ایران» تصویب شد

دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: اساسنامه پیشنهادی بنیاد علم ایران از سوی معاونت علمی‌، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در جلسه، مطرح و ماده‌های یک تا پنج آن با اصلاحاتی تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، دکتر برزویی پس از جلسه ۱۷۴ این ستاد، در خصوص موضوع ساماندهی المپیادهای دانش‌آموزی اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان، طرحی را در این خصوص تهیه و جهت نهایی‌سازی به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه کردند.

وی افزود: با توجه به ابعاد و اهمیت مسئله ساماندهی المپیادهای دانش‌آموزی مقرر شد ظرف مدت ۳ ماه طرح پیشنهادی در قالب میز تخصصی شناسایی، جذب و نگهداشت نخبگان با ملاحظه سه محور بازنگری کلی المپیادهای دانش‌آموزی، تصمیم‌گیری در خصوص نوع و دامنه تسهیلات المپیادهای فعلی و بازطراحی نگاشت نهادی حوزه المپیادهای دانش‌آموزی بررسی، اصلاح و جهت طی فرایند تصویب در کمیسیون علم و آموزش ستاد علم و فناوری و شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور طرح شود.

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در خصوص اساسنامه بنیاد ملی علم ایران اظهار کرد: پس از تصویب تبدیل «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور» به «بنیاد ملی علم ایران» در جلسه ۱۷۲ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، اساسنامه پیشنهادی بنیاد از سوی معاونت علمی‌، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در جلسه، مطرح و ماده‌های یک تا پنج آن که شامل مقدمه، تعاریف، قلمرو فعالیت، اهداف و وظایف بنیاد ملی علم ایران بود، با اصلاحاتی تصویب شد.

وی در خصوص سایر بندهای اساسنامه تصریح کرد که در جلسه بعدی شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.   

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور خاطرنشان کرد: رسالت بنیاد ملی علم ایران، الگوسازی و جریان‌سازی علمی کشور به سوی اهداف عالیه علمی مانند مرجعیت علمی و حل علم‌پایه مسائل کلان جامعه در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و اسناد بالادستی خواهد بود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا