همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

توجه ویژه به ویژگی‌های علوم انسانی در اصلاح آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی

قائم مقام وزیر علوم در علوم انسانی گفت: آیین‌نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی با ویژگی‌های خاص علوم انسانی در حال تدوین است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، محمدجواد هراتی در نشست هم اندیشی مدیران گروه قرآن و حدیث گفت: وزیر علوم تحقیقات و فناوری  نگاه ویژه‌ای به حوزه علوم انسانی دارد و بر همین اساس در اصلاح آیین نامه ارتقاء که در حال انجام است؛ مسئولان مربوطه را به ماهیت متفاوت علوم انسانی با علوم فنی مهندسی و علوم پایه توجه داده اند و به‌زودی آیین نامه ارتقا اساتید با این رویکرد اعلام خواهد شد.

هراتی افزود: در حوزه علوم انسانی توجه به کارآمدی، روزآمدی و بومی سازی از مهم ترین عوامل موثر بر تدوین آیین نامه است و تلاش شده تا از مقاله محوری و توجه به عوامل شکلی کاسته شود و تمرکز بر نوآوری محتوی بیشتر شود.

رئیس مرکز پژوهش و آموزش عالی قرآن و علوم انسانی کشور با اشاره به ضرورت توجه به مطالعات میان رشته‌ای در علوم انسانی افزود: تدوین آیین‌نامه‌های کهاد در رشته‌های علوم انسانی بستر خوبی برای شکل‌گیری مطالعات و مهارت های میان رشته است و آیین نامه کهاد قرآنی که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده به مطالعات میان رشته‌ای حوزه قٰرآن و علوم انسانی کمک می‌کند و در حال تدوین آیین‌نامه‌های کهاد  برای سایر رشته های علوم انسانی هستیم .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: جایزه منشور توسعه فرهنگ قرآنی برای اولین بار در سال جاری در ذیل جشنواره فارابی برگزار شد که با تاکید وزیر علوم تحقیقات و فناوری به منظور تولید مطالعات علوم انسانی قرآن‌بنیان صورت گرفته و در سال‌های آینده نیز جایزه منشور با رویکرد نظام‌سازی قرآنی و توجه به این حوزه از علوم انسانی برگزار خواهد شد .

معاون مرکز پژوهش و آموزش عالی قرآن و علوم انسانی وزارت علوم نیز در این نشست بر تدوین رشته‌های نیاز محور قرآنی تاکید کرد.

حمید باقری با اشاره به ضرورت بازنگری رشته‌های قرآن و حدیث، توجه به نیاز محور بودن رشته‌های مرتبط با حوزه قرآن و حدیث را از اولویت‌های این مرکز برشمرد و افزود. در حال حاضر در حال بازنگری و تجمیع رشته‌های قٰآن و حدیث در سطوح کارشناسی و ارشد هستیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا