همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

معرفی برترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۴

نظام رتبه‌بندی “کیواس” (QS) دانشگاه‌های آسیا را برای سال ۲۰۲۴ میلادی رتبه‌بندی کرد که بر اساس آن دانشگاه “ملی سنگاپور” برای دومین سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست در این قاره شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، بیستمین نسخه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS برای سال ۲۰۲۴ میلادی، دارای ۱۵۰۰ موسسه در ۱۰۴ منطقه جهان است و تنها رتبه‌بندی در نوع خود است که بر “اشتغال” و “پایداری” تأکید دارد.

نظام رتبه‌بندی کیواس امسال بزرگترین پیشرفت روش شناختی خود را با معرفی سه معیار جدید اجرا کرده است که شامل “پایداری”، “نتایج استخدام “و “شبکه تحقیقات بین‌المللی” می‌شود.

نتایج، حاصل تجزیه و تحلیل ۱۷.۵ میلیون مقاله دانشگاهی و نظرات کارشناسی بیش از ۲۴۰ هزار عضو هیات علمی و کارفرمایان است. مؤسسه فناوری ماساچوست دوازدهمین سال است که در مقام صدر نشین جشن می‌گیرد، دانشگاه کمبریج رتبه دوم سال گذشته خود را حفظ کرد. در حالی که دانشگاه آکسفورد نسبت به رتبه‌بندی ۲۰۲۳ یک پله صعود کرد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

رتبه­‌بنـدی کیو اس توسط مؤسسه “کاکارلی سیموندز” در کشور انگلستان انجام می­‌گیرد و عملا از سال ۲۰۱۰ به صورت مستقل دانشگاه‌های دنیا را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی کیو اس بر اساس دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌های دانشگاهی طراحی شده است.

در رتبه‌بندی ۲۰۲۴ کیواس، دانشگاه‌ها بر اساس قاره‌های مختلف نیز رتبه بندی شدند که به شرح ذیل است:

۱- دانشگاه ملی سنگاپور (سنگاپور)

دانشگاه ملی سنگاپور(NUS) یک دانشگاه برجسته آسیایی، با شهرتی جهانی است. این دانشگاه آموزش و تحقیقات را با شیوه جهانی و با تمرکز بر چشم‌اندازی آسیایی ارائه می‌دهد. 

این دانشگاه بیش از ۱۷ دانشکده در ۳ پردیس خود دارد و بیش از ۴۰هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور جهان در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه ملی سنگاپور قدیمی ‌ترین دانشگاه و از نظر تعداد دانشجو بزرگترین دانشگاه سنگاپور محسوب می‌شود.

رتبه دانشگاه ملی سنگاپور در سطح جهان ۸ است.

۲- دانشگاه پکن (چین)

دانشگاه پکن، همواره در افزایش دانش و بهبود شرایط جامعه، نقشی مهم ایفا کرده است. 

این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی، تولد ۱۲۰ سالگی خود را جشن گرفت.

دانشگاه پکن حدود ۴۵ هزار دانشجو دارد که ۱۶ هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی، ۱۷ هزار در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱ هزار نفر هم در مقطع دکتری به تحصیل مشغول هستند.

رتبه دانشگاه پکن در سطح جهان ۱۷ است.

۳- دانشگاه شینهوا (چین)

دانشگاه شینهوا دانشگاهی در شهر پکن، کشور چین است که همواره در بسیاری از رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی اغلب یکی از دو دانشگاه برتر چین محسوب می‌شود.

این دانشگاه که در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد، دارای ۲۰ مدرسه و ۵۹ گروه آموزشی در قالب دانشکده‌های علوم، مهندسی، حقوق، تاریخ، پزشکی، فلسفه، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، آموزش و پرورش و هنر است.

رتبه دانشگاه شینهوا در سطح جهان، ۲۵ است.

۴- دانشگاه صنعتی نانیانگ (سنگاپور)

دانشگاه صنعتی “نانیانگ” در سال ۱۹۸۱ میلادی، با سرمایه‌گذاری مالی ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در جنوب غربی کشور سنگاپور آغاز به کار کرد.

دانشگاه صنعتی “نانیانگ” از چندین کالج و دانشکده شامل “دانشکده مهندسی”، “دانشکده علوم”، “دانشکده بازرگانی نانیانگ”، “دانشکده پزشکی لی کنگ چیان” “دانشکده تحصیلات تکمیلی”، “کالج علوم انسانی”، “دانشکده هنری” و “دانشکده علوم اجتماعی” تشکیل شده است.

در حال حاضر ۲۷ درصد از دانشجویان این دانشگاه را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند و نسبت دانشجویان زن به مرد این دانشگاه ۴۸ به ۵۲ است.

رتبه دانشگاه صنعتی نانیانگ در سطح جهانی، ۲۶ است.

۵- دانشگاه هنگ کنگ (هنگ کنگ)

این دانشگاه در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده‌ و از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی عالی هنگ‌کنگ محسوب می‌شود. 

دانشگاه هنگ کنگ مشتمل بر ۱۰ دانشکده است که زبان آموزش همه آنها انگلیسی‌ است. این رشته‌ها شامل حسابداری و مالی، پزشکی، دندان‌پزشکی، آموزش و پرورش، علوم انسانی، حقوق، زبان‌شناسی، علوم سیاسی و علوم اجتماعی می‌شود.  دانشگاه هنگ‌کنگ به سبب میراث قوی خود، همواره به آینده نگاه می‌کند.

رتبه دانشگاه هنک‌کنگ در سطح جهان، ۲۶(رتبه مشترک) است.

۶- دانشگاه توکیو (ژاپن)

دانشگاه توکیو در سال ۱۸۷۷ به عنوان اولین دانشگاه ملی ژاپن تاسیس شد و به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در ژاپن شناخته شده است. 

این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده است و حدود ۳۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 

این دانشگاه دارای ۱۱ موسسه تحقیقاتی است که جزو بزرگترین و برترین مراکز تحقیقاتی این کشور هستند و دولت ژاپن کمک‌های مالی زیادی به این موسسات می‌کند و نسبت به مراکز دانشگاه‌های دیگر این کشور تسهیلات بیشتری دریافت می‌کنند.

رتبه دانشگاه توکیو در سطح جهان، ۲۸ است.

۷- دانشگاه ملی سئول (کره جنوبی)

“دانشگاه ملی سئول” شامل شش دانشکده، یک مدرسه فارغ التحصیلی و ۹ مدرسه حرفه‌ای است.تعداد دانشجویان این دانشگاه، ۳۰ هزار دانشجو در مقطع لیسانس تا دکترا است. همچنین ۱۱ هزار دانشجو نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

بر اساس داده‌های گردآوری شده از دانشگاه‌های این کشور، دانشگاه ملی سئول یا “SNU” پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره جنوبی است.

رتبه دانشگاه ملی سئول در سطح جهان، ۴۱ است.

۸- دانشگاه ژجیانگ (چین) 

دانشگاه ژجیانگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین است. ریشه تاسیس آن به سال ۱۸۹۷ میلادی برمیگردد. این دانشگاه هانگجو چین، یکی از زیباترین شهرهای این کشور است.

این دانشگاه دارای ۷ دانشکده و ۳۷ مدرسه سازمان یافته است. حدود ۴ هزار نفر عضو هیات علمی دارد و تعداد دانشجویان آن بیش از ۶۲ هزار نفر است.

دانشگاه ژجیانگ به فرهنگ نوآوری و کارافرینی خود معروف است و محققان آن در بسیاری از زمینه  های تحقیقاتی که چالش های جهانی محسوب می شوند، فعالیت و تحقیق می کنند.

رتبه دانشگاه ژجیانگ در سطح جهان، ۴۴ است. 

۹- دانشگاه کیوتو (ژاپن)

دانشگاه کیوتو یکی از برترین‌های آسیا در زمینه تحقیقات است. به این دلیل این دانشگاه رویکرد منحصر به فردی در امر آموزش و پژوهش دارد که دانشجویان را در انجام تحقیقات تشویق می‌کند.

آزمایشگاه‌های پیشرفته و امکانات تحقیقاتی این دانشگاه به اندازه‌ای زیاد است که محققان را قادر می‌سازد در کارهای عملی پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشند.

دانشگاه کیوتو علاوه بر ارائه دروه‌های درسی به زبان ژاپنی،‌ دوره‌های متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

رتبه دانشگاه کیوتو در سطح جهان، ۴۶ است. 

۱۰- دانشگاه چینی هنگ کنگ (هنگ کنگ)

این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شاتین، هنگ کنگ است که در سال ۱۹۶۳ میلادی تأسیس شد و از نظر قدمت، دومین دانشگاه با سابقهٔ هنگ کنگ است امروزه این دانشگاه دارای ۹ پردیس و ۸دانشکده است و دانشگاه منحصر به فرد این سرزمین محسوب می‌شود.

دانشگاه چینی هنگ کنگ دارای دو زبان انگلیسی و چینی است. اما در اغلب کلاس‌های پردیس‌های این دانشگاه از زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا