همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

اعلام آمار ولادت و وفات در چهار ماه نخست سال 1402

بر پایه آمار ثبت احوال کشور تعداد ولادت در چهار ماهه نخست سال جاری (تا ابتدای مردادماه) ۳۳۸ هزار و ۶۰۱ مورد ثبت شده است، همچنین تعداد فوتی‌های ثبت شده در همین مدت ۱۳۹ هزار و ۴۶۷ مورد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، در چهار ماهه نخست سال جاری (تا ابتدای مردادماه) در کشور از مجموع ۳۳۸ هزارو ۶۰۱ ولادت‌ ثبت شده، ۱۷۵ هزار و ۶۹۴ ولادت برای پسران و ۱۶۲ هزار و ۹۰۷ ولادت برای دختران به ثبت رسیده است و از کل ولادت ها به ترتیب استان‌های تهران با ۴۲ هزار و ۴۱۷ نفر، خراسان رضوی با ۳۳ هزار و ۳۰۲ نفر و سیستان و بلوچستان با ۲۸ هزار و ۹۰۵ نفر در رتبه‌های اول تا سوم بیشترین تعداد ولادت در چهار ماهه نخست سال جاری در بین استانها قرار داشتند.

استان‌های سمنان با ۲۱۸۸ نفر، ایلام با ۲۲۴۷ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۳۲۲۷ تولد نیز به ترتیب در کل ولادت‌های چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۲ رتبه کمترین ولادت در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در چهار ماهه نخست سال جاری (تا ابتدای مردادماه) ۱۳۹ هزار و ۴۶۷ فوتی به ثبت رسیده است که بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور، از مجموع فوت‌های ثبت شده طی این مدت، استان‌های تهران با ۲۱ هزار و ۷۰۸ فوت، خراسان رضوی با ۱۱ هزارو ۲۶ فوت و استان اصفهان با ۸ هزار و ۹۰۰ فوتی به ترتیب بالاترین میزان فوت در کشور را داشتند.

در همین مدت، سه استان ایلام با ۸۶۷ فوت، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۹۶۹ فوت و استان سمنان با ۱۲۱۶ فوت به ترتیب کمترین میزان فوتی در کشور را به ثبت رسانده‌اند.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا