همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

موفقیت دانشگاه شریف با کسب مدال‌های رنگارنگ در مسابقات بین‌المللی ریاضی دانشجویان

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب چهار مدال طلا، یک مدال نقره و یک دیپلم افتخار در سی‌امین دوره‌ مسابقات بین‌المللی ریاضی دانشجویان بلغارستان (IMC ۲۰۲۳) شدند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی از دانشگاه صنعتی شریف، تیم ۶ نفره‌ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی جواد ابراهیمی بروجنی رتبه نهم را در مسابقات بین‌المللی ریاضی بلغارستان کسب کرد.

در این دوره از مسابقات، علی میرزایی اناری، امیرمحمد قوی، جواد فرخ‌نژاد و محمد شاهوردی موفق به کسب مدال طلا شدند. همچنین مهدی شاولی مدال نقره این دوره را به خود اختصاص داد و نیما عمویی مبارکی موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

سی‌امین دوره مسابقات بینالمللی ریاضی دانشجویان یا International Mathematics Competition for University Students (IMC) از ۳۰ ژوئیه (هشتم مرداد) توسط کالج لندن(UCL) در دانشگاه آمریکایی بلاگووگراد کشور بلغارستان به مدت یک هفته برگزار شد.

این مسابقات هر سال با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف جهان برنامه‌ریزی می‌شود که سال اول، دوم، سوم یا چهارم دانشگاه بوده و حداکثر سن شرکت کنندگان ۲۳ سال است. سوالات مسابقات از مباحث جبر، آنالیز (حقیقی و مختلط)، هندسه و ترکیبیات و زبان آن هم انگلیسی است.

در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی ریاضی دانشجویان، حدود ۴۰۰ دانشجو در قالب ۷۰ تیم از دانشگاه‌های جهان شرکت کردند و گروه دانشگاه‌های سن‌پترزبورگ روسیه با ۳۱۰.۵۷ و دانشگاه جگیلونیان Jagiellonian لهستان با ۲۷۰.۶۷ امتیاز به ترتیب رتبه‌های اول و دوم تیمی مسابقات را به دست آوردند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
دانشگاه صنعتی شریف

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا