آیا انتخابات 27 مرداد برای «سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره» مورد پذیرش جامعه روان‌شناسی بود؟

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

در چند ماه گذشته جامعه روان‌شناسی کشور در پیچ تاریخی خطرناکی قرار گرفت. انجمن روان‌شناسی ایران، انجمن روان‌شناسی صنعتی سازمانی، انجمن روان‌شناسی سلامت، انجمن روان‌شناسی خانواده و انجمن عصب‌روان‌شناسی ایران بیانیه‌ای صادر کردند و اعلام نمودند که بنابه دلایلی بر این دیدگاه هستند که انتخابات 27 مرداد از مشروعیت قانونی و عمومی برخوردار نیست. اما با همه مخالفت‌ها و توضیحات دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره این انتخابات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، کاندیداهای تایید صلاحیت شده سازمان درخواست داده‌اند که حقوق ضایع شده آنان رسیدگی شود. متن اطلاعیه سازمان به شرح زیر است.


درخواست کاندیداهای تایید صلاحیت شده سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جهت رسیدگی به حقوق ضایع شده آنان: سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره براساس تقویم مقرر، می‌بایست انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ برگزار شود. به موازات این  انتخابات وزارت علوم تحقیقات و فناوری هم تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ اعلام کرده بودند که با دخالت بعضی نهادها جلسات مشترکی با وزارت علوم و بهداشت برگزار شد و مقرر شد انتخابات در یک روز برگزار گردد و وحدت و همبستگی در بین اعضاء ایجاد شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره به وعده خود عمل و انتخابات بیستم مرداد ماه را لغو نمود. اما نمایندگان وزراء با خلف وعده انتخابات سراپا اشکال ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ را برگزار کردند که در این بین حقوق ۲۵۰ کاندیدا جملگی از چهره‌های سرشناس و اساتید دانشگاه می‌باشند را  ضایع کرده‌اند. از ریاست محترم جمهوری درخواست شده است به حقوق نامزدهای انتخاباتی بیستم مرداد رسیدگی و انتخابات ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ را لغو و زمان دیگری برای برگزاری مشترک انتخابات تعیین شود.


برای مشاهده اخبار بیشتر درباره سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
میگناروابط عمومی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا