آغاز پیش‌ثبت‌نام ناشران برای دریافت کاغذ ایرانی پارس

ناشران متقاضی خرید کاغذ ایرانی پارس با مراجعه به سامانه توزیع کاغذ درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارخانه کاغذ پارس از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان کاغذ در ایران است. این نهاد اقتصادی برای تولید کاغذ هیچ گونه درختی را قطع نکرده و تولید خود را بر مبنای باگاس انجام می‌دهد. متاسفانه به دلایلی تولید این کارخانه در دهه‌های اخیر کاهش یافته بود و به همین دلیل کشور نیاز به واردات کاغذ داشت. 

با شروع به کار دولت سیزدهم و تشکیل کارگروه کاغذ، حمایت از افزایش تولید کاغذ پارس که یکی از مرغوب‌ترین کاغذ‌های تحریر ایرانی را تولید می‌کرد، در دستور کار قرار گرفت و اکنون تولیدات این کارخانه آماده ورود به بازار مصرف است.

خانه کتاب و ادبیات ایران که پیشتر برای ارزیابی میزان استقبال ناشران از کاغذ تولید داخل، مراحل پیش‌ثبت‌نام و در نهایت توزیع کاغذ مازندران را انجام داده بود، اکنون نیز آماده بررسی میزان استقبال ناشران از کاغذ پارس است.

ناشران متقاضی خرید کاغذ ایرانی پارس، می‌توانند پس از مراجعه به سامانه توزیع کاغذ به نشانی paperds.ir درخواست خود را ثبت کنند. پس از تحویل کاغذ از سوی کارخانه کاغذ پارس، نسبت به صدور حواله اقدام خواهد شد. قیمت‌های مورد نظر در این سامانه به صورت تقریبی است و پس از تعیین تعداد درخواست‌ها مذاکره با کارخانه برای تعیین قیمت قطعی آغاز شده و پس از انعقاد قرارداد قیمت قطعی اعلام می‌شود. در نهایت اینکه پس از دریافت کاغذ‌ها از کارخانه ثبت‌نام نهایی و دریافت وجه از ناشران صورت می‌گیرد تا کاغذ در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست آن‌ها برسد. 

خانه کتاب و ادبیات ایران در روند توزیع کاغذ مازندران نیز ابتدا با منابع مالی خود کاغذ را از کارخانه خریداری کرد و حمل و نقل، شیت بندی و… نیز با همین منابع صورت گرفت تا منابع مالی ناشران هرچه سریعتر تبدیل به کاغذ شود و بتوانند تولیدات خود را به بهترین شکل ممکن با کاغذ ایرانی منتشر و روانه بازار اندیشه کنند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا