سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اعلام فراخوان دوازدهمین پروژه آموزشی «چهار فصل تئاتر ایران»

دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ هنری، دوازدهمین فراخوان پروژه‌ آموزش نمایشنامه‌نویسی را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ هنری، دوازدهمین فراخوان پروژه‌ آموزش نمایشنامه‌نویسی به علاقمندان خارج از پایتخت را با عنوان “تئاتر و خرافات در فرهنگ عامه” منتشر کرد.

ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری و طراح و مدیر پروژه‌ “چهار فصل تئاتر ایران” با اعلام این خبر افزود: «خوشبختانه این پروژه‌ آموزشی با نتایج چشمگیر و شایان اعتنا همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و با حمایت مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری و نشر محترم سوره مهر تلاش دارد سطح نمایشنامه‌نویسی کشور را به اندازه‌ بضاعت خود ارتقاء دهد.»

در متن این فراخوان چنین آمده است:

فراخوان دوازدهمین دوره از پروژه‌ “چهار فصل تئاتر ایران” 

“تئاتر و خرافات در فرهنگ عامه”

 این را ما نمی‌گوییم. تاریخ را ورق بزنید. بنیان‌های فکری، عقیدتی و استراتژیک ایران را در همه‌ ادوار تاریخش یک ویروس پرخطر کشنده همواره تهدید می‌کرده و همچنان به این شمشیرکشی و لشکرآرایی‌اش ادامه می‌دهد.

بسیاری می‌گویند این صف‌آرایی ریشه در امری سازمان یافته و بدخواه و بدسلوک دارد. اینکه با ویروس “خرافه” تمام اندامواره‌ ایران و ایرانی به دست کریه منظران تاریخ نشانه رفته شده و عده‌ای در تاریکی نشسته‌اند و سیگاری گوشه لب گیرانده و پردود کاشته‌اند و نحیف شدن تن و جان ما را در مبارزه یا وادادن در برابر این ویروس با لبخندی نظاره می‌کنند.

تئاتر _ و بالخاصه حوزه‌ خلق و آفرینش و قلم زدنش _ همیشه این رسالت را داشته که آگاهی در جامعه‌ زخمی پیرامونش تزریق کند و اگر صادق باشیم همیشه آسیب پذیرترین بخش‌های جامعه برای رسوخ این ویروس خوف‌انگیز، فرهنگ جاریه‌ عام بوده است.

در دوازدهمین گام از نوشکفتنِ پروژه‌ جامع ملی آموزش درام نویسی به علاقمندان خارج از پایتخت بر آن شدیم تا عاشقانه و خالصانه از دست‌هایی که توان قلم گرفتن و نوشتن بر صفحه‌ صحنه را دارند، بخواهیم که این‌ بار درنگ‌شان را روی شناسایی این زمینه‌ها، آسیب‌شناسیِ آن و بررسی تاثیرات مخربش قرار دهند.

پس

بدینوسیله از تمام یاران و همفکران و علاقمندان به نمایشنامه‌نویسی و حضور در فرآیند این پروژه دعوت می‌کنیم که ایده‌های مختصر خود را (تا سقف یک صفحه) تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ به دبیرخانه‌ دائمی این پروژه یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ هنری از طریق نشانی الکترونیک ۴fasl.drama@gmail.com ارسال کنند تا پس از تایید اعضای هیئت علمی فصل، نگارش نسخه‌های کامل شده‌ اولیه‌شان را آغاز کنند تا گام‌های بعدی یعنی کارگاه و اصلاح و بازنویسی و سرآخر چاپ و در نتیجه ارائه و نشرش در سرتاسر ایران را تجربه کنند.

باشد که جان و تن و ذهن و روان ایران و ایرانی و باور‌ها و اندیشه‌هاشان با تمام ریشه‌های ملی، دینی، تاریخی و مذهبی‌اش در امان و ایمن بماند.

آمین

دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز

هنر‌های نمایشی حوزه‌ هنری

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا