نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت اعلام شد

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی از تغییر تعرفه نرخ گاز برای تاسیسات گردشکری به یک چهارم بخش صنعت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، اسماعیل برات با اعلام این خبر اظهارداشت: آیین‌نامه نرخ تعرفه گاز مصرفی صنایع و خدمات به تصویب هیئت وزیران رسید و خوشبختانه با پیگیری‌های عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نرخ بهای گاز مصرفی تاسیسات گردشگری به میزان یک چهارم نرخ صنعت کاهش یافت.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این زمینه افزود: آیین‌نامه اجرایی جزء یک بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در خردادماه امسال تصویب شده بود، موجب شد که نرخ گاز مصرفی تاسیسات گردشگری افزایش یافته و بر مبنای واحد به مبلغ ۶هزار ریال تعیین شود.

برات بیان کرد: این موضوع موجب افزایش تعرفه هتل‌ها و تاسیسات گردشگری شد و در قبوض گاز ماه‌های تیر و مرداد اعمال شد اما با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی در فرآیند اصلاح آیین‌نامه مزبور، نظر وزارتخانه لحاظ شد و بر این اساس نرخ گاز تاسیسات گردشگری و صنایع‌دستی به میزان ۱۴۹.۵ ریال تعیین و به تصویب هیئت دولت رسید و ۱۱ شهریور امسال رسماً ابلاغ شد. بنابراین نرخ تاسیسات گردشگری کمتر از یک چهارم تعرفه بخش صنعت شد که خبر خوبی برای فعالان حوزه گردشگری است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به اهمیت این موضوع اظهارداشت: یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره‌مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه‌های انرژی است. سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با در نظرگرفتن توجیه اقتصادی نسبت به سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف اقدام می‌کنند و یکی از ملزومات و مولفه‌های اصلی تشویق سرمایه‌گذاران و حمایت از فعالان صنعت گردشگری، وجود مشوق‌های قانونی در زمینه انرژی است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مصرف بهینه انرژی در تاسیسات گردشگری گفت: رویکرد وزارت میراث‌ فرهنگی همواره حمایتی بوده و بر پشتیبانی و مساعدت حداکثری از فعالان حوزه گردشگری تاکید دارد، زیرا معتقدیم صنعت گردشگری اگر به جایگاه واقعی خود دست یابد، می‌تواند اقتصاد را شکوفا و کشور را از سایر درآمدها بی‌نیاز کند اما در عین حال توجه به مقوله مصرف بهینه انرژی و توسعه پایدار نیز ضروری است.

برات افزود: از آنجایی که استفاده درست و به‌جا از انرژی، متضمن توسعه پایدار در هر جامعه‌ای است، حفظ منابع با ارزش انرژی و مدیریت صحیح مصرف آن یکی از موضوع‌های مهم است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری بیان کرد: انتخاب الگوی صحیح و سیاست‌های درست در مصرف انرژی علاوه بر اینکه می‌تواند تضمینی بر استمرار رشد اقتصادی باشد، موجب کاهش تخریب منابع انرژی و نیز کاهش اثرات سوء ناشی از استفاده ناصحیح از آن، بر محیط زیست می‌شود. توصیه اکید به تاسیسات گردشگری، توجه و اهتمام ویژه به این امر است.

برات اظهارداشت: به همین منظور وزارت گردشگری در فرآیندهای مربوط به ارزیابی و درجه‌بندی و… با اعمال سیاست تشویقی، تدابیر لازم را برای ترغیب تاسیسات گردشگری در مدیریت مصرف انرژی در نظر گرفته است.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا