همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

درباره گرنت ۱۰۰ میلیونی برای برگزیدگان تنها جشنواره علوم انسانی

رئیس پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم، با اشاره به حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از برگزیدگان جشنواره فارابی، گفت: علاوه بر آن از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان گرنت پژوهشی به برگزیدگان این جشنواره اعطا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا،دکتر رضا غلامی  با اشاره به حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از برترین‌های جشنواره بین‌المللی فارابی، گفت: بنیاد ملی نخبگان یک گرنت ویژه را برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته و هر ساله به آنها اعطا می‌کند، ضمن آنکه این افراد در فهرست نخبگان کشور قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه همه برگزیدگان جشنواره فارابی وارد این فهرست می‌شوند، اظهار کرد: برگزیدگان این جشنواره جزء این لیست می‌شوند و ما بلافاصله بعد از برگزاری جشنواره اسامی برگزیدگان  را به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌کنیم.

غلامی با بیان اینکه حمایت‌های بنیاد از این جشنواره از گذشته بوده و هر سال ارتقاء یافته است، گفت: یکی از نهادهای شناسایی نخبگان جشنواره‌های معتبر، بنیاد ملی نخبگان است و در صورتی که این نهاد رویداد علمی را جزء رویدادهای معتبر قرار دهد، برگزیدگان آن رویداد مشمول حمایت‌های بنیاد قرار خواهند گرفت.

غلامی خاطر نشان کرد: در آیین‌نامه ارتقای اساتید امتیازات خوبی برای جشنواره‌های معتبر پیش‌بینی شده است که از جمله این جشنواره‌ها می‌توان به جشنواره فارابی اشاره کرد.

رییس پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم، یادآور شد: علاوه بر اینها از چهاردهمین جشنواره فارابی، گرنت پژوهشی از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای برگزیدگان اول و دوم این جشنواره در نظر گرفته شده است که ما این دسته از برگزیدگان را به معاونت پژوهشی معرفی کردیم.

به گزارش ایسنا، در سال جاری نشست مشترک معاونت نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان و دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی با حضور عباس ابراهیمی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، مهدی ضرغامی؛ مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان و مهدی عباس‌زاده؛ دبیر شورای علمی جشنواره با هدف حمایت از رشته‌های علوم انسانی و برگزیدگان جشنواره بین‌المللی فارابی برگزار شد.

در این نشست مقرر شد، همچون ادوار گذشته، گزارشی در خصوص امتیازات برگزیدگان و کیفیت ارزیابی‌های جشنواره بین‌المللی فارابی در «کارگروه رویدادهای نخبگانی» بنیاد ملی نخبگان برای اعمال امتیازات ویژه برگزیدگان جشنواره توسط بنیاد، ارائه و «کارگروه حوزه علوم انسانی» متشکل از چند نفر از اساتید برگزیده جشنواره، برای طراحی، هدایت، بررسی، داوری و تعیین حمایت‌ها از حوزه علوم انسانی کشور (از قبیل اعطای امتیاز پسادکتری، فرصت مطالعاتی و …) ایجاد شود.

معرفی استاد از میان برگزیدگان جشنواره و تعیین موضوع برای طرح «پژوهشگر پسادکتری» به مدت یک سال، تشکیل «هسته‌های حل مساله استاد محور» با استفاده از برگزیدگان جشنواره برای حل مسائل علمی، بهره‌مندی از توان برگزیدگان جشنواره در هسته‌های پژوهشی مساله‌محور در راستای حل مسائل حاکمیتی پرچالش و همچنین تشکیل «هیات‌های اندیشه‌ورز» از میان برگزیدگان جشنواره و برگزاری نشست‌های مشترک با حضور اساتید متخصص و ارائه گزارش راهبردی به نهادهای اجرایی کشور به عنوان راهکار، از دیگر موضوعات مورد تأکید در این نشست بود.

در این جلسه، موضوعاتی مانند انتخاب و حمایت از سرآمدان علمی از حوزه علوم انسانی در «رویداد سرآمدان علمی» از میان اساتید برگزیده جشنواره، حمایت از برگزیدگان جشنواره که «جوایز بین‌المللی» دریافت کرده‌اند و معرفی برگزیدگان بخش بین‌الملل جشنواره برای طرح «جذب نخبگان جهان اسلام» برای سفر به ایران و تدریس و سخنرانی در دانشگاه‌های کشور مصوب شد.

در انتهای این جلسه مقرر شد شیوه‌نامه‌ها و کاربرگ‌های فعالیت‌های فوق، توسط بنیاد ملی نخبگان به دبیرخانه دائمی جشنواره فارابی ارسال شود و دبیرخانه نیز نسبت به موارد فوق، به حسب استقبال اساتید برگزیده و امکانات جشنواره، اقدام لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا