دانشگاه کردستان عضو به سازمان بین‌المللی «سینوو» پیوست

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 رئیس دانشگاه کردستان گفت: این دانشگاه با هدف تقویت همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی به سازمان سینوو و توسعه علمی و آموزشی پیوست.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، «حامد قادرزاده» اظهار کرد: سازمان بین‌المللی سینوو یک شبکه علمی و آموزشی جهانی است که به عنوان یکی از شبکه‌های وابسته به COMSTECH، کمیته دائمی همکاری علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی فعالیت می‌کند.

وی افزود: به تازگی دانشگاه کردستان به عنوان نقطه کانونی (Focal Point) سازمان سینوو در حوزه کشورهای عراق، ترکیه، اردن، سوریه و لبنان انتخاب شده است.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: عضویت در سینوو به منظور تقویت شبکه همکاری علمی و پژوهشی و ایجاد پیوندهای مستمر با دیگر اعضای سازمان و همچنین برای توسعه و ارتقای سطح علمی و آموزشی این دانشگاه انجام شده است.

قادرزاده اضافه کرد: این اقدام، به تبادل اطلاعات، منابع و تجارب بین دانشگاه کردستان و دیگر اعضای سازمان سینوو کمک می‌کند و در راستای تحقق اهداف علمی، فرهنگی و اقتصادی در حوزه آموزش و پژوهش جهان اسلام نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

وی یادآور شد: دانشگاه کردستان با داشتن تقریباً پنج دهه فعالیت در حوزه آموزش و پژوهش، از امکانات و آزمایشگاه‌های مناسب بهره‌مند است.

رئیس دانشگاه کردستان افزود: این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و کتابخانه‌ در زمینه‌های مختلف علمی مانند علوم پایه، مهندسی، کشاورزی و زیست‌شناسی است.

قادرزاده ادامه داد: این امکانات به دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه امکان می‌دهد تا در محیطی پویا و مدرن به انجام تحقیقات خود بپردازند و نتایج بهتری را به دست آورند.

وی گفت: دانشگاه کردستان همچنین دارای دانشکده‌های متنوعی است که تخصص‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. از جمله دانشکده‌های زبان و ادبیات، علوم پایه، هنر و معماری، مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی و اجتماعی، منابع طبیعی، صنعت و معدن، و مهندسی و علوم پایه.

قادرزاده اظهار کرد: هر یک از این دانشکده‌ها با ارائه برنامه‌های آموزشی مناسب، به دانشجویان فرصتی عالی برای گسترش دانش و مهارت‌های خود می‌دهند.

دانشگاه کردستان در سیستم‌های رتبه‌بندی معتبر نیز جایگاه مناسبی دارد. به استناد ارزیابی‌های انجام شده توسط سیستم‌های ارزیابی دانشگاه‌های برجسته جهان مانند تایمز و شانگهای، دانشگاه کردستان در بین دانشگاه‌های جوانتر نیز در رتبه‌بندی‌های قابل قبولی قرار دارد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا