اعلام فراخوان بنیاد ملی نخبگان برای دو طرح پسادکتری

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

بنیاد ملی نخبگان فراخوان بهره‌مندی از طرح تسهیلات پسادکتری (طرح شهید دکتر چمران) و پذیرش محقق پسادکتری برای همکاری دانش‌آموختگان مقطع دکتری با سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح را منتشر کرد.

به پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، این بنیاد با هدف ارتقای توانایی‌های پژوهشی، فناورانه و آموزشی دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در فاصله زمانی پس از دانش‌آموختگی تا اشتغال، تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید دکتر چمران) را اعطا می‌کند.

بنیاد ملی نخبگان به استناد تبصره ماده ۳ و تبصره ۲ ماده ۴ آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی» در خصوص اعطای تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید دکتر چمران) و با هدف ارتقای توانایی‌های پژوهشی، فناورانه و آموزشی دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در فاصله زمانی پس از دانش‌آموختگی تا اشتغال، اقدام به اجرایی‌سازی شیوه‌نامه «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات دورة پسادکتری (طرح شهید دکتر چمران)» کرده است.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات جهت تشکیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر این پیوند را مطالعه کنند کنند.

افزون بر این، بنیاد با هدف بکارگیری توانمندی های پژوهشی و فناورانه دانش آموختگان برتر مقطع دکتری برای حل مسائل و نیازهای صنعت با همکاری سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح از پذیرش پژوهشگر پسادکتری در زمینه های زیر حمایت می کند و از تمام دانش‌آموختگان دوره‌های دکتری و واجد شرایط زیر دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان به نشانی https://sina.bmn.ir نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ اقدام کنند. پژوهشگران پسادکتری برگزیده در این برنامه حقوق معادل استادیار پایه ۱ دانشگاه تهران برای مدت یکسال را دریافت کرده و مطابق شیوه‌نامه طرح شهید دکتر چمران، حمایت می‌شوند.

شرایط پژوهشگر پسادکتری

حداکثر ۵ سال از زمان دانش آموختگی دکتری در زمان ثبت درخواست گذشته باشد.

سن متقاضی در زمان ثبت درخواست، بیشتر از ۳۵ سال نباشد.

متقاضی در صورت پذیرش، متعهد به اشتغال تمام وقت در دوره پسادکتری می شود.

پژوهشگر پسادکتری همزمان تحت حمایت سازمان، موسسه یا دانشگاهی دیگر نباشد.

متقاضی دارای سوابق پژوهشی برجسته در زمینه تخصصی باشد.

متقاضی سکونت و یا امکان اقامت در تهران را داشته باشد.

متقاضی، منع قانونی (مانند مشمول سربازی بودن) برای پژوهش تمام وقت نداشته باشد و دارای صلاحیت عمومی و عدم منع قانونی برای عقد قرارداد پژوهشی باشد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا