سازمان گردشگری شهرداری تهران تاسیس خواهد شد

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: در اردیبهشت‌ماه سال آینده نخستین اکوپارک شهر تهران را در محدوده فرحزاد شاهد خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نشست خبری برنامه‌های استقبال از بهار و عید نوروز گفت: تهران با امکان گردشگری طبیعی از کوهستان در شمال و مجاورت کویر در جنوب امکانات زیادی برای گردشگری دارد، اما به طور عمده محل عبور گردشگران سایر نقاط کشور است و نه مقصد؛ دلیل آن هم این بوده که متولی اصلی نداشته است.

وی ادامه داد: از این رو ما سیاست گذاری و ریل گذاری را انجام داده ایم؛ گردشگری با تفریحات و مراکز تفریحی گره خورده که از آن به زنجیره اینترتینمنت یاد می‌شود.

توکلی زاده گفت: امکان ایجاد زنجیره اینترتینمت در مدیریت شهری وجود دارد چراکه از مراکز تفریحی تا خانه موزه‌ها در تهران موجود است که هر کدام ذیل یک سازمان و نهاد است.

وی افزود: در این راستا به دستور شهردار تهران شورای سیاست گذاری گردشگری به ریاست تشکیل و مقرر شد یک هلدینگ گردشگری بدون دگرگونی ایجاد شود و در نهایت تصمیم برآن شد که همان موضوع سازمان گردشگری که مصوبه شورا بود را پیگیری کنیم.

معاون شهردار تهران گفت: در ابتدای سال آینده لایحه تشکیل سازمان گردشگری شهر تهران در شورای شهر بررسی و تصویب می‌شود و این موضوع کمک بزرگی به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به ویژه در حوزه مالی خواهد بود.

توکلی زاده در مورد برنامه‌های نوروزی شهر تهران هم گفت: روز گذشته بیش از ۵۰ کاروان شادی از میدان هفتم تیر راه افتاد که با استقبال مردم روبرو شد و ۱۰ محله گل طراحی شد و کاروان‌های سازمان ورزش و گردشگری و… در این کاروان نقش آفرینی کردند و در نهایت در میدان مرکزی پارک لاله افتتاحیه انجام شد.

وی گفت: هر منطقه تهران یک پارک محوری برای برگزاری برنامه‌های نوروزی خواهد داشت، اما پارک لاله به عنوان پارک اصلی برنامه‌های نوروزی در پایتخت است. تور‌های گردشگری در مناطق مختلف و البته برای همه اقشار از جمله معلولان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: کار مشترکی با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای میزبانی افطار ساده شهروندان در برنامه‌های نوروزی خواهیم داشت؛ شعار نوروزی تهران “دوست داشتنی” را برای نوروز امسال انتخاب کرده ایم که هدف آن است که تهران به مقصد گردشگری تبدیل شود.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ویژه برنامه‌ای نیز در بلوار کشاورز برگزار خواهد شد و در ایام نوروز خانواده‌ها می‌توانند افطار و سحر را در این معبر حضور داشته باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اسکان موقت خانواده‌ها و افرادی که از شهرستان‌های مختلف به پایتخت مراجعه می‌کنند، گفت: بر اساس تدبیر‌های انجام شده در برخی از بوستان‌ها فضای موقتی برای اسکان چند ساعته خانواده‌ها در نظر گرفته شده است و مسافران نوروزی می‌توانند در پارک‌های مورد نظر اقدام به برپایی چادر کنند، البته تحقیقات خوبی در قالب ستاد سفر برای اسکان ثابت و حضور مسافران در هتل‌ها پیش‌بینی شده البته ناگفته نماند اسکان دائم مسافران نوروزی در اختیار شهرداری تهران نیست.

توکلی‌زاده به ساماندهی معتادان متجاهر در دره فرحزاد اشاره کرد و افزود: این محدوده یکی از مناطق قرمز و بحرانی شهر تهران در سال‌های گذشته بوده است و در واقع اهالی محله نیز از حضور معتادان و تردد آنها در رنج و غذا بوده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در قالب قرارگاه اجتماعی، تمهیداتی برای ساماندهی دره فرحزاد انجام شد و از ۱۰۰۰ معتادی که در این محدوده تردد داشتند، ۸۰۰ نفر آن‌ها جهت ساماندهی در قالب ماده ۱۶ ارجاع داده شدند و هم اینک این محدوده از حضور معتادان متجاهر پاکسازی شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه به زودی فرحزاد تبدیل به یک اکوپارک خواهد شد گفت: در اردیبهشت‌ماه نخستین اکوپارک شهر تهران را در این محدوده شاهد خواهیم بود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا