اعلام فراخوان هفدهمین جشنواره موسیقی جوان

انجمن موسیقی ایران فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را در چهار بخش اصلی؛ «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی نواحی»،«موسیقی کلاسیک» و «آهنگسازی» منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛ «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی نواحی»،«موسیقی کلاسیک» و «آهنگسازی» و یک بخش ویژه؛ «شناخت و حفظ ردیف» با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

این جشنواره برای سه گروه سنی «الف»؛ ۱۵ تا ۱۸ سال؛ متولدین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، «ب»؛ ۱۹ تا ۲۳ سال؛ متولدین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و «ج»؛ ۲۴ تا ۲۹ سال؛ متولدین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ طراحی شده است. متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوار مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر(از یکم تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) از طریق سامانه «بامک» به دبیرخانه جشنواره ملاک قرار می‌گیرد.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیات‌های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته‌شدگان برای‌ شرکت در مرحله نهایی دعوت به عمل خواهد آمد. بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو (ایرانی) و ویولن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله‌ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، در دوره شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی موسیقی جوان، ویولن و پیانو ایرانی به مجموعه سازها اضافه شد. در جشنواره هفدهم نیز ساز ریکوردر به دلیل گستره نوازندگان و ورود این ساز به سیستم‌های آموزشی اضافه شد.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) به سایت انجمن موسیقی ایران و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان مراجعه کنند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا