درباره جذب بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان برای رفع نیازهای صنعت

در راستای پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان به شیوه استادمحور شرکت‌های دانش‌بنیان، تولیدی، خدماتی و صنعتی نیاز‌های پژوهشی خود را در سامانه «نان» ثبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، بنا بر اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، در راستای اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور از سال گذشته برای اولین بار در نظام آموزش عالی کشور، پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان به شیوه استادمحور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بر روی موضوعات و نیاز‌های اعلامی دستگاه ها، شرکت‌ها، صنایع و واحد‌های جامعه و صنعت از طریق سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌ها (نان) انجام پذیرفته است و مورد استقبال جامعه دانشگاهی و جامعه و صنعت قرار گرفته است.

ثبت نیاز‌های صنایع در سامانه نان

در راستای گسترش هر چه بیشتر این طرح ملی و پاسخگویی به نیاز‌های جامعه و صنعت، برای پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به فراخوان دریافت نیاز‌های واحد‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتی و خدماتی نموده است.

زمان ثبت نیاز‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی در سامانه نان (parsa.nan.ac) از ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ است. در این فراخوان شرکت‌ها اقدام به ثبت موضوع و نیاز خود در سامانه نان می‌نمایند و اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور برای موضوعات ثبت‌شده در سامانه اقدام به تعریف موضوع پایان‌نامه و رساله می‌نمایند و در صورت تائید شرکت دانش‌بنیان و شرکت صنعتی و خدماتی و در چارچوب ضوابط موضوع پایان‌نامه و رساله جهت اجرا و رفع نیاز شرکت نهایی می‌شود و دانشجو کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پذیرفته شده از ابتدای دوره تحصیلی با هدف رفع نیاز مذکور اقدام به تحصیل و تحقیق می‌کند. 

طرح مذکور در راستای هدفمند و نیازمحور نمودن پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در کشور و همچنین ایجاد منافع گسترده برای شرکت‌های متقاضی صنعتی، دانش‌بنیان و خدماتی (نیازپردازان) در راستای رفع نیاز‌های خود به شکل علمی و تخصصی توسط استعداد‌های درخشان و اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور، اجرایی شده است و امید است در سال جهش تولید با مشارکت مردمی اجرای این طرح به حل چالش‌های صنعت و جامعه به شکلی مردمی، علمی و دانش‌بنیان کمک کند. 

دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی معاونت آموزشی وزارت علوم به شماره تماس ۰۲۱۸۲۲۳۳۹۳۸ یا موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) به شماره تماس ۰۹۰۲۰۰۵۹۷۸۸ و ۰۷۱۳۶۴۶۸۱۱۴ پاسخگوی سوالات احتمالی واحد‌های صنعتی، خدماتی و دانش‌بنیان خواهند بود.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا