اسماعیل زارعی کوشا: هنرستان‌های جوار صنعت در کردستان راه‌اندازی شود

استاندار کردستان گفت: توسعه هنرستان‌های در جوار صنعت برای توانمندسازی و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان، راهکار درمان بیکاری و توسعه کارآفرینی در جامعه امروزی است.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از برنا؛ اسماعیل زارعی‌کوشا امروز _پنجشنبه سی‌ام فروردین_ در نخستین نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بخش‌های وزارت آموزش و پرورش مربوط به مرکز سنجش و پایش کیفیت بوده که با داشتن تضمین کیفیت در تعالی نظام آموزشی کشور اثرگذار است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده دولت سیزدهم در نظام آموزش و پرورش، افزود: در راستای تحقق اهداف سازمانی وزارت آموزش و پرورش، برنامه و فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای در این وزارتخانه صورت گرفته اما به صورت محدود تبیین شده است و این اقدامات شاخص و ارزشمند نیازمند یک تعهد و همت و اراده فوق‌العاده‌ای بود که در دولت سیزدهم در حوزه نظام آموزش و پرورش تحقق پیدا کرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ در بخش آزمون مدارس دانش‌آموزی اقدامات خوبی صورت گرفته است، ادامه داد: در سال گذشته محقق شدن مرحله اول بخش آزمون، بسیار پسندیده بود و سال جاری نیز بخش بزرگ‌تر آن مربوط به پایه‌های اول و دوم عملیاتی و اجرا می‌شود.

زارعی‌کوشا اضافه کرد: توفیق شرکت در آزمون، مستلزم این است که تمهیدات لازم برای برگزاری مطمئن و امنیت و سلامت آزمون‌ها در هر سه پایه به‌کار گرفته شود و این مطالبه بحق دانش‌آموزان است که حدالمقدور در فضایی امن و در کمال آرامش آزمون برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه مدارس و هنرستان‌های مجاور صنعت در استان تشکیل شود، تصریح کرد: در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در دو سال گذشته اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته، اما یکی از راهکارهای اساسی برای رفع بیکاری تشکیل هنرستان‌های مجاور صنعت است که مهارت‌آموزی را محور اشتغال قرار دهد و دغدغه مدرک‌گرایی و بیکاری جوانان را مرتفع کند و کارآفرینی و اشتغال‌زایی را به ارمغان بیاورد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه ضرورت مهارت‌آموزی با جدیت در برنامه‌های دولت قرار گرفته است، گفت: با کسب مهارت‌آموزی و رهایی از مدرک‌گرایی، پیوند بین آموزش و پرورش و اشتغال ایجاد و مسئله کنکور که تنها راه رسیدن به سعادت تلقی می‌شود، اصلاح خواهد شد.

زارعی‌کوشا با تاکید بر لزوم تکریم معلمان بازنشسته و پیشکسوتان این عرصه در روز معلم افزود: در بزرگداشت روز معلم، جدا از فرایندها و تقدیر از معلمان در حال خدمت، پیشکسوتان و معلمان بازنشسته که محور پیشرفت جامعه بوده‌اند در سطح شهرستان‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا