افتتاح مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری شبکه‌های کوانتومی

مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری شبکه‌های کوانتومی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا،‌ روح الله دهقانی فیروزآبادی روز دوشنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال گذشته ستاد توسعه فناوری‌های اپتیک و کوانتوم در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری شکل گرفت.

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌های این ستاد، کمک به دانشگاه‌ها برای شکل‌گیری و توسعه مراکز نوآوری فناوری‌های کوانتومی است.

رییس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: این مرکز امروز در دانشگاه علم و صنعت با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری افتتاح شد و درحال حاضر درحال فعالیت بر شبکه ارتباطات امن کوانتومی با هدف ارتقای امنیت و شبکه‌سازی است تا در کنار آن هم دانشجویان آموزش ببینند و هم استادان بتوانند تحقیق کنند و هم فناوری های مورد نیاز صنعت تامین شود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری شبکه کوانتومی یک مرکز نوآوری بسیار خوب دانشگاه علم و صنعت است که با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری و چندین نهاد علمی مرتبط شکل گرفت که امروز افتتاح شد.

وی ابراز امیدواری کرد: حمایت ها از این مرکز ادامه یابد تا به یک مرکز شناخته شده در سطح منطقه و جهان تبدیل شود.

معاون علمی رییس جمهور یادآور شد: مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری شبکه های کوانتومی روی شبکه ارتباطات امن کوانتومی با هدف ارتقای امنیت و شبکه سازی و افزایش کیفیت و دیگر ویژگی های خاص این فناوری کار می کند.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ارائه دستاوردهای خوب این مرکز به صنعت کشور باشیم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا