افتتاح دانشکده علوم خانواده در دانشگاه تهران

دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور و سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری اظهار داشت: شهید مطهری معلمی را به معنای کامل به ما شناساند و ما مدیون اندیشه و سبک آموزشی و پرورشی‌شان هستیم.

معاون رئیس جمهور همچنین ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح دانشکده علوم خانواده در دانشگاه تهران در روز معلم، ابراز امیدواری کرد، این اقدام از لحاظ علمی، فنی و تکنولوژی در حدی باشد که بتواند به عنوان الگو به جهان ارائه شود.

وی افزود: حرکت غرب در سه حیطه نفی جنسیت، خانواده‌های تک والدی و به رسمیت شناختن خانواده‌های انحرافی و همجنس به خانواده صدمه می‌زند و ما وظیفه داریم مبانی و زیرساخت‌های لازم را برای شناساندن خانواده فطری که اساس هویت و تربیت انسان‌ها را شکل می‌دهد، با شیوه‌های علمی تبیین کنیم و بتوانیم آنچه را که در فرهنگ و مکتب‌مان موجب حفظ هویت و اصالت خانواده می‌شود داریم معرفی کنیم.

خزعلی ادامه داد: امیدواریم دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر مرکزیت و محوریت داشته باشد و از ظرفیت علمی سایر دانشگاه‌ها، مراکز علمی، اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌ها برای پژوهش، پشتیبانی و تعمیق مطالعات خانواده بهره ببرد.

سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در ادامه از معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خواست که به عنوان استاد وابسته و عضو هیات جذب در دانشکده همکاری کنند اما خزعلی این امر را قبول نکرد و عنوان کرد که مسئولیتی که نتوانم برای آن وقت لازم را داشته باشم، نمی‌پذیرم.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا