سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل خواهد شد

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: شهردار تهران از ابتدا در دستور کار خود هشت قرارگاه را تعریف کرد. موضوع سلامت یکی از موضوعات هشت قرارگاه است که با عنوان قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایسنا، حمید صاحب – مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ماهیت سلامت بین بخشی است، مطرح کرد: زمانی ما به دستاوردهای برنامه‌های ارتقای سلامت دست خواهیم یافت که تمام سازمان‌ها و نهادهای ذیربط در حوزه ماموریتی خود مشارکت داشته باشند. یک نهاد و یک سازمان به تنهایی نمی‌تواند موضوع سلامت را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه شهردار تهران از ابتدا در دستور کار خود ۸ قرارگاه را تعریف کرد، بیان داشت: موضوع سلامت یکی از موضوعات ۸ قرارگاه است که با عنوان قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران تشکیل خواهد شد و هم‌اکنون نیز دبیرخانه آن در اداره کل سلامت شهرداری تهران قرار دارد.

صاحب افزود: مقدمات ایجاد قرارگاه فراهم شده است و مکاتبات را نیز انجام دادیم ان‌شاءالله پس از انتخابات ریاست جمهوری اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی در خصوص نهادهایی که اعضای قرارگاه را تشکیل خواهند داد، گفت: عوامل داخل شهرداری اعم از سازمان ورزش، محیط زیست، آتش‌نشانی، آموزش‌های شهروندی و… از جمله اعضای این قرارگاه هستند. در خارج از شهرداری نیز دانشگاه‌ها، هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد، آموزش و پرورش و… از جمله سازمان‌هایی هستند که در قرارگاه سلامت و جمعیت شهر تهران شرکت خواهند داشت.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در این قرارگاه در حوزه پیشگیری عمل خواهیم کرد، اظهار داشت: در قرارگاه هماهنگی در خصوص برنامه‌های آموزشی و مهارتی را با کمک دستگاه‌های مختلف انجام خواهیم داد. به عنوان مثال به کسانی که در معرض آسیب هستند و یا با آسیب زندگی می‌کنند و همچنین مادران کم ‌برخوردار در سطح محلات کمک خواهیم کرد تا در برنامه‌های آموزشی و مهارت‌های زندگی مشارکت داشته باشند و در نهایت به آن‌ها تسهیلات شهری ارائه می‌کنیم.

وی افزود: ما معتقد هستیم هرکاری را که انجام می‌دهیم در نهایت باید منجر به توانمندسازی مردم و جلب مشارکت شهروندان در موضوع برنامه شود. به این امر شناسایی و بسیج گروه‌های مردمی در راستای اهداف سلامت و برنامه‌های ارتقای سلامت گفته می‌شود.

صاحب در پایان تاکید کرد: برنامه‌های قرارگاه به تمام گروه‌های سنی، اجتماعی اعم از سالمندان، معلولین، مادران، نوجوانان، کودکان و… اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا