سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روان‌شناسان و مشاوران اعلام شد

ثبت نام برای شرکت در آزمون صلاحیت حرفه ای روانشناسان و مشاوران سال ۱۴۰۳ از طریق سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور آغاز شد.

 به گزارش پایگاه خبری موفقیت‌شناسی، سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور اعلام کرد؛ اهمیت ارائه صحیح خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره، و آثار آن در سلامت روانی و بهزیستی روانشناختی جامعه، ایجاب می­ نماید که متخصصان رشته ­های روانشناسی و مشاوره افزون بر دانش تخصصی و صلاحیت ­های علمی، واجد ظرفیت ­های ناب اخلاقی و شایستگی­ های حرفه ­ای باشند. بنابراین متقاضیان فعالیت در این رشته ­ها، در کنار مدارج علمی که از دانشگاه­های معتبر کسب نموده ­اند، نیاز به احراز صلاحیت حرفه­ ای دارند.

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به استناد قانون تشکیل سازمان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و به تأیید شورای محترم نگهبان رسید و بر اساس فصل دوم این قانون (ماده سوم- بند نخست) که تعیین حدود صلاحیت ­های تخصصی و صدور شماره نظام و پروانه کار اعضای سازمان را مورد تأکید قرار داده است، اقدام به برگزاری آزمون صلاحیت حرفه­ای در سطح کشور می­ کند.

آزمون صلاحیت حرفه ­ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در روز جمعه به تاریخ ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۳ با توجه به آمار به صورت متمرکز در تهران و یا برخی مراکز استان‌ها، از طریق سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور برگزار می­شود. کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره که دارای صلاحیت­ های لازم و مندرج در این راهنما هستند، پس از احراز حد نصاب آزمون کتبی و در صورت دارا بودن سایر شرایط مندرج در درگاه ملی مجوزها به دریافت پروانه صلاحیت حرفه ­ای و تخصصی از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نائل خواهند شد.

*شرایط داوطلبان:

الف- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

ب- متدین به یکی از ادیان رسمی کشور

ج- عدم سوء پیشینه موثر کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می­شود

د- عدم اعتیاد به مواد مخدر

هـ- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و موقت برای داوطلبان مرد.

برای داوطلبانی‌که دارای یکی از معافیت‌های موقت هستند، پروانه صلاحیت حرفه‌ای در صورت احراز صلاحیت در آزمون تا تاریخ اعتبار معافیت صادر می‌شود.

و- عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی

*داوطلبانی‌که تا کنون برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اقدام ننموده‌اند برای عضویت از طریق مراجعه به درگاه سازمان به نشانی www.pcoiran.ir اقدام نمایند.

ز- داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی معتبر در یکی از گرایش­های دو رشته روانشناسی و مشاوره (ملاک محاسبه تاریخ فارغ‌التحصیلی اولین روز ثبت‌نام است)

مدارک تحصیلی داوطلبان باید از سوی یکی از دانشگاه­های داخلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده باشد.

کلیه فارغ ­التحصیلان خارج از کشور که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در رشته­ های روانشناسی و مشاوره هستند، پس از آنکه مدرک تحصیلی آنها توسط یکی از دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تأیید قرار گیرد، می ­توانند در آزمون صلاحیت حرفه­ ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شرکت نمایند.

ملاک اعتبار علمی مدارک، تأیید دو وزارتخانه قید شده در تبصره یک می­ باشد. بنابراین متقاضیانی که دوره تحصیلی آنان از هر نوعی بوده است (به عنوان مثال غیرحضوری) به شرط آنکه مدارک تحصیلی آنان مورد تأیید مراجع ذکر شده باشد، اجازه حضور در آزمون را خواهند داشت.

*زمان ثبت‌نام:

زمان ثبت ­نام آزمون صلاحیت حرفه ­ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تا روز ‌شنبه به تاریخ ۱۶/۰۴/۱۴۰۳ ادامه دارد.

*زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه به تاریخ ۲۴/۰۵/۱۴۰۳ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت.

آزمون روز جمعه به تاریخ ۲۶/۰۵/۱۴۰۳ با توجه به آمار شرکت‌کنندگان، حسب مورد در شهر تهران یا برخی مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

  عدم حضور در جلسه آزمون در زمان تعیین شده به هر علت که باشد انصراف از شرکت تلقی می ­شود و حقی به داوطلب غائب تعلق نمی­ گیرد.

  ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا