پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماهه نخست سال به بیمه شدگان صندوق هنر

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، سید عباس صالحی عصر سه شنبه در این توئیت آورده است: در سه ماهه نخست سال جاری‌ چون سال پیشین، حق بیمه و سرانه درمان تمامی بیمه‌شوندگان صندوق هنر تامین خواهد شد.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پرداخت دو نوبت تسهیلات بلاعوض به همه اعضا و پرداخت شش ماهه حق‌بیمه و سرانه درمان را گام هایی در ترمیم نسبی شرایط دشوار هنرمندان در در یکسال اخیر در دوره کرونا عنوان کرده است.

برخی پرداخت تسهیلات ایام کرونا به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در یک نگاه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سال گذشته نیز از موافقت دولت برای پرداخت سه ماه حق بیمه سهم اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه خبر داده بود که، اجرایی و پرداخت سه ماه حق بیمه سهم اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه توسط دولت به میزان ۳۵ میلیارد تومان انجام شد.

همچنین پرداخت تسهیلات کمک معیشتی ایام کرونا به میزان ۱۲۰ میلیارد تومان برای اصحاب فرهنگ و هنر عضو صندوق اعتباری هنر (۷۵ هزار عضو) نیز پرداخت شد. 

تأمین ۲۲۰ میلیارد تومان جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از طریق صندوق کارآفرینی امید از دیگر برنامه‌های در دست اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که همراه با پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت رونق تولید با عاملیت صندوق کارآفرینی امید نیز اجرا شد. 

تدارک و ارائه بسته دوم حمایتی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه جهت حمایت از آسیب‌های ناشی از کرونا با رویکرد رونق تولید نیز نیمه دوم سال ۹۹ در دستور کار این وزارتخانه قرار داشت که با تلاش مضاعف صورت گرفته توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سامانه «کارا» به سرانجام رسید.

همچنین با تلاش های صورت گرفته توسط «لادن حیدری» معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید و پیگیری شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتبارات و دیگر تسهیلات حمایتی و کمکی در نوبت های مختلف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و به ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر پرداخت شد.

حیدری ارائه و پرداخت تسهیلات این دوره را در نوع خودش در دوران‌مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بی سابقه عنوان کرده تا جایی‌که حتی در اوج رفاه کشور هم نتوانسته بودند این تسهیلات را در حوزه فرهنگ درنظر گرفته و دریافت کنند که خوشبختانه این مهم با درایت وپیگیری مجددانه شخص سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پشیبانی دولتمردان تدبیر و امید اجرا شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال به موضوع پیگیری و تحقق تعلق بیمه بیکاری به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اشاره و تاکید کرد: بیش از دو دهه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کردیم تا صندوق بیمه بیکاری هنرمندان را نیز مشمول بیمه بیکاری نماید، در حال حاضر توانسیتم بیمه بیکاری را به هنرمندانی که به طورغیرارادی بیکار شده اند اختصاص دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عنایت‌های ویژه دولت به بخش فرهنگ و هنر گفت و افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین بد بودن شرایط بودجه‌ای کشور یکی از بهترین سالها را سپری کردیم. علاوه بر توزیع مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی صندوق اعتباری هنر، در بخش اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کارهای هنری نیز دو فاز پیش بینی شد؛ فاز اول تخصیص بخشی از اعتبارات اشتغال به صندوق کارآفرینی بود؛ فاز دوم مربوط به حوزه نشر و مطبوعات است که قرار بود تخصیص ۸۰ درصدی داشته باشیم اما تا امروز فقط ۵٠ درصد تخصیص داشته‌ایم.

 بیشتر این تسهیلات و حمایت از آسیب‌های ناشی از کرونا با رویکرد رونق تولید از طریق  «هنرکارت» صادر شده توسط صندوق اعتباری هنر صورت گرفت که همچنان این روند ادامه دارد.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا