آیا به بازماندگان بیمه شده زن در صورت فوت مستمری تعلق می‌گیرد؟

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی، یکی از سوالاتی که بیمه شدگان تامین اجتماعی ممکن است داشته باشند این است که درصورت فوت بیمه شده زن به بازماندگان او مستمری تعلق می­‌گیرد؟

برقراری مستمری فرزندان واجد شرایط بیمه شدگان زن متوفی نیز با رعایت ضوابط مذکور از تاریخ تصویب «قانون پرداخت مستمری به فرزندان زنان متوفی مشمول قانون تأمین­ اجتماعی و سایر صندوق‎های بازنشستگی مصوب ٥ / ١٠ / ١٣٨٦» بلامانع خواهد بود.

بنابراین در اجرای قانون مذکور جهت برقراری مستمری فرزند یا فرزندان بیمه شده زن نیازی به رعایت قسمت «الف» بند (٢) قانون (پدر آن‌ها در قید حیات نبوده یا تحت تکفل زن بوده و سن او از شصت سال متجاوز یا طبق نظر کمیسیون پزشکی موضوع ماده ٩١ قانون تأمین ­اجتماعی از کار افتاده بوده و در هرحال مستمری از سازمان دریافت نکند) نیست.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا