کارگروه حمایت از تولید در دیوان عدالت اداری تشکیل شد

حجت الاسلام والمسلمین مصدق رئیس دیوان عدالت اداری از تشکیل کارگروه حمایت از تولید با هفت ماموریت ویژه برای تحقق شعار امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق رئیس دیوان عدالت اداری از تشکیل کارگروه حمایت از تولید با هفت ماموریت ویژه برای تحقق شعار امسال خبر داد. رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها کارگروه حمایت از تولید در دیوان عدالت اداری تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اعضای این کارگروه ۳ نفر از معاونین دیوان هستند که جهت پیگیری رفع موانع تولید تشکیل شده است و این موضوع به تصویب شورای معاونین رسیده است.

مصدق تصریح کرد: شناسایی پرونده هایی که در دیوان با موضوع تولید و اقتصاد مقاومتی مرتبط بوده و احصای قوانین و مقررات مرتبط در هر پرونده توسط کمیسیون تخصصی و ارائه گزارش به رئیس دبیرخانه کارگروه اولین وظیفه این کارگروه است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: کشف ابهامات و نارسایی های قوانین و مقررات اعم از مصوبات دولتی ، آئین نامه دستورالعمل ها، بخشنامه ها و غیره که مرتبط با تولید و بنگاه ها و کارگاه های تولیدی بوده و انعکاس آن به دستگاههای اجرایی یکی دیگر از وظایف این کارگروه است.

وی افزود: از دیگر وظایف کارگروه رصد پرونده های بنگاه های تولیدی است که به سبب تصمیمات دولتی دچار آسیب و بحران شده اند کارگروه وظیفه دارد این قبیل پرونده ها را به دیوان اعلام کند و پیشنهاد حقوقی و قضایی جهت رفع موانع و مشکلات مربوط به پرونده ها را ارائه نماید.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق تصریح کرد: پیگیری پرونده های مرتبط با صدور مجوزهای تولیدی و پیشنهاد تسریع و تسهیل در امر رسیدگی و صدور حکم و همچنین ارائه پیشنهاد جهت ایجاد رویه قضایی در پرونده هایی با موضوع تولید و رفع موانع آن نیز از جمله اقداماتی است که این کارگروه انجام خواهد داد.

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری فراهم کردن بستر جلب مشارکت مردمی از طریق سایت دیوان درخصوص اطلاع رسانی از قوانین و مقررات دست و پا گیر و مانع تولید نیز از اقداماتی است که قرار است کارگروه مذکور انجام دهد.

وی ادامه داد: مقرر شده است که دستورالعمل وظایف کارگروه مذکور ابلاغ و جلسات منظم کارشناسی برگزار شده و کلیه مسائل مربوط به حمایت از تولید از طریق کارگروه مذکور پیگیری شود.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
فارس

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا