خبرنگاران و زائران کربلا چه نوع واکسنی دریافت می‌کنند؟

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کووایران برکت می‌گوید، اگر نتایج مطالعات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای کارشناسان سازمان غذا و دارو قانع کننده باشد، خبرنگاران با واکسن کووایران برکت واکسینه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از آنا، سیدحامد حسینی در پاسخ به اینکه با توجه به قرار گرفتن خبرنگاران در اولویت سوم، برای واکسینه کردن آنها از واکسن کووایران برکت استفاده خواهد شد؟ گفت: با توجه به اینکه مجوز استفاده از واکسن فقط در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد، تعیین اولویت‌ها هم بر عهده این نهاد است بنابراین اگر نتایج مطالعات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای کارشناسان سازمان غذا و دارو قانع کننده باشد، خبرنگاران هم با واکسن کووایران برکت واکسینه می‌شوند.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کووایران برکت در مورد نحوه توزیع واکسن کووایران برکت تصریح کرد:واکسیناسیون جزو افتخارات کشور ما محسوب می‌شود، لذا در کشور ما واکسیناسیون افراد مخصوصا در شرایط خاص همیشه رایگان بوده است.

حسینی در واکنش به اینکه بسیاری از زائرین اربعین به دنبال این هستند که برای شرکت در این مراسم از کووایران برکت استفاده کنند، آیا چنین بستری فراهم است؟ خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخشی از واکسن تولید شده در انبار است بنابراین ما به عنوان تیم پژوهش همه تلاش خود را می‌کنیم که در کوتاه‌ترین زمان مطمئن‌ترین نتایج را در اختیار کارشناسان قرار دهیم. اگر صلاح کشور به این صورت باشد و کارشناسان قانع شوند، زائرانی اربعین هم با واکسن کووایران برکت واکسینه می‌شوند.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره امکان استفاده معلم‌ها و دانش‌آموزان از واکسن کووایران برکت یادآور شد: در این مورد اطلاعی ندارم چراکه به اولویت کشوری بستگی دارد.مجموعه پژوهشی ما در نظر دارداگر مجوز اولیه را دریافت کند، بلافاصله مطالعه بر روی گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال انجام دهیم که بتوانیم این رده سنی را هم واکسینه کنیم.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا