اعطا تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی به ۳ طرح فناور برتر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد گفت: ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش‌بنیان برتر اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، از دانشگاه آزاد اسلامی، سعید عسکری غلام زاده روز یکشنبه در تشریح نخستین نشست فراخوان حمایت از شرکت‌های زیست‌بوم دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز به صورت رسمی فراخوان ارائه تسهیلات این صندوق اعلام می‌شود.

وی توضیح داد: صاحبان طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و فناور از امروز تا ۲۰ مردادماه فرصت دارند تا خدمات و محصولات خود را به دبیرخانه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کنند. پس از این تاریخ، دو هفته به بررسی و ارزیابی طرح‌ها اختصاص دارد و پس از آن طرح‌های نهایی طی یک هفته بررسی و در روز اختتامیه، سه طرح یا شرکت برتر معرفی شده و تسهیلات دریافت می‌کنند.

این مسوول در ادامه گفت: منابع فعلی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که قرار شد در اولین فراخوان ارائه تسهیلات، مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش بنیان برتر اختصاص یابد. بدین ترتیب به طرح یا شرکت برتر مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، به رتبه دوم ۲۵۰ میلیون تومان و به رتبه سوم ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد اعطا می‌شود.

غلام زاده گفت:‌صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی پس از گذشت ۶ سال از ایده تأسیس آن، بهمن ۱۳۹۷ به صورت رسمی تأسیس شد و در این مدت توانست ۴ فقره ضمانت‌نامه برای واحد علوم و تحقیقات به مبلغ بیش از ۱۸ میلیارد تومان صادر کند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: خدمات این صندوق شامل ارائه تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی است که اولین فراخوان این صندوق مربوط به ارائه تسهیلات است و در فراخوان‌های بعدی نیز دیگر خدمات صندوق ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به فرآیند نظارت بر شرکت کنندگان در اولین فراخوان ارائه تسهیلات ویژه حمایت از شرکت‌های زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: اداره کل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی سه نهاد ناظر بر طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و فن‌آور شرکت‌کننده در این فراخوان هستند.

سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۴۰ مرکز رشد، ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی، سراهای نوآوری و شتاب‌دهنده است که همه آنها می‌توانند در فراخوان ارائه تسهیلات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یک صندوق خطرپذیر واقعی است گفت: این صندوق برای حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و فن‌آور، در کنار آنها قرار گرفته و خطرپذیری می‌کند. زیست بوم فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تصمیم‌گیرنده نهایی فرآیند ارزیابی طرح‌ها و شرکت‌های حاضر در این فراخوان خواهد بود به طوری که ۲۴ گروه تخصصی متشکل از اعضای هیأت علمی این دانشگاه، ارزیابی طرح‌ها و شرکت‌ها را برعهده خواهند داشت.

انتهای پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا