سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

مهدی جمالی‌نژاد: شهر دیجیتال در دستور کار مدیران قرار بگیرد

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: برای توسعه صنعت و کارآفرینی باید به سمت شهر دیجیتال حرکت کرد تا محیط زیست سالم باقی بماند.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از فارس، مهدی جمالی‌نژاد عصر  روز گذشته در جلسه بررسی مشکلات  شهری خوانسار، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها و نوسانات قیمت‌ها و تورم برای مردم کمرشکن شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی و شهری زیادی در شهرها به لحاظ نبود اعتبارات معوق مانده است، گفت: در ۴۰ سال انقلاب بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم اما هیچ کدام مسیر نظام را خدشه‌دار نکرده است که این نشان دهنده اعتماد مردم به بدنه نظام است و باید همواره پشتوانه مردمی برای نظام حفظ شود.

وی با بیان اینکه با توجه به توسعه شهرها هنوز مشکلات فرهنگی را شاهد هستیم، گفت: پیشرفت متوازن در توسعه شهرها همراه با توزیع خدمات و امکانات به صورت عادلانه است.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه بافت تاریخی و اقلیم شهرهایی مانند خوانسار باید حفظ شود، تصریح کرد: با اجرای پروژه‌های غیر کارشناسی و تراکم فروشی نباید فضای سبز شهری خوانسار خدشه‌دار شود.

معاون عمرانی وزیر کشور خطاب به مسؤولان شهری افزود: برای توسعه صنعت و کارآفرینی می‌توانید به سمت شهر دیجیتال بروید نه اینکه به سمت ایجاد صنایع آلاینده که محیط بکر و زیبای شهر خوانسار خدشه‌دار شود.

وی تصریح کرد: با جذب ظرفیت سرمایه‌گذاران درآمد پایه‌دار برای شهرداری ایجاد خواهد شد و مهاجرت و تراکم‌فروشی هم نخواهید داشت.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرداری‌ها به عنوان نهاد مستقل عمومی غیر دولتی درآمد پایدار است، افزود: باید بند ناف درآمد شهرداری‌ها از دولت بریده شود تا شهرداری‌ها به دولت وابستگی نداشته باشد لذا ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نشان دهنده بلوغ شهر در راستای توسعه پایدار شهرداری‌ها است.

به  گزارش فارس، امروز  با حضور معاون سازمان شهردار‌ی‌ها و دهیاری‌های کشور و جمعی از مسؤولان  شهرستان، کارخانه آسفالت شهر خوانسار پس از ۷ سال و در راستای رونق تولید راه‌اندازی و  همچنین عملیات اجرای پروژه کارگاه‌های شهری در زمینی به متراژ ۳۵ هزار متر کلنگ زنی شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
فارس

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا