تاکید احمدوند بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های نمایشگاه کتاب در منطقه

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای برای ترویج کتاب‌های ایرانی و ضرورت توجه به نمایشگاه‌های کتاب در منطقه تاکید کرد و گفت: نباید از ظرفیت‌های نمایشگاه‌های منطقه غافل باشیم.

به گزارش پایگاه خبری موفقیت شناسی به نقل از ایرنا، یاسر احمدوند با تاکید بر استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای و استفاده از این ظرفیت برای ترویج کتاب‌های ایرانی گفت: یکی از رویکردهای معاونت امور فرهنگی در سال‌های اخیر حضور در نمایشگاه‌های کتاب در اقصی نقاط جهان بوده است در حالی که از ظرفیت‌های نمایشگاه‌های منطقه غافل بوده‌ایم.

وی ادامه داد: با حضور تشکل‌های نشر می‌توانیم شورایی برای بررسی توانمندی‌ها و ارتقای نشر ایران در منطقه داشته باشیم و برای آن راهبردی تدوین کنیم. همچنین می‌توانیم با برگزاری دوره‌های خاص به آموزش ناشران داخلی برای حضور در این رویدادها بپردازیم. از سوی دیگر در سال‌های اخیر برخی از ناشران توانسته‌اند به موفقیت‌هایی در نمایشگاه‌های خارجی دست یابند که می‌توانیم تجربیات آنها را به دیگر ناشران منتقل کنیم.

معاون امور فرهنگی با استقبال از برگزاری نمایشگاه کتاب تخصصی کودک و دعوت از ناشران منطقه‌ای برای حضور در آن گفت: این ایده بسیار خوبی است اما نیاز به کارشناسی بیشتر دارد. باید رویدادی تعریف کنیم که موفق باشد و به شخص یا نهادی اتکا نداشته باشد. معتقد به حمایت از چنین برنامه‌هایی هستم اما باید عاقلانه عمل کرد.

وی ادامه داد: برای نمایشگاه کتاب و تصویرگری باید مدلی طراحی شود و ابعاد این نمایشگاه را در نظر بگیریم. همچنین باید به رشد ناشران عرب و ترکیه در سالهای اخیر توجه کنیم.

در این دیدار علیرضا سبحانی‌نسب، رضا کریمی، سیدعلیرضا طباطبایی و صفا امیری حضور داشتند و درباره ظرفیت‌های ادبیات کودک و نوجوان در ایران، استفاده از بازارهای منطقه‌ای، برگزاری نمایشگاه کتاب کودک دین، مشکلات توزیع کاغذ و ضرورت حمایت از کتاب‌های دینی و نویسندگان بومی سخن گفتند.

در این جلسه همچنین به مشکلات صادرات کتاب و استفاده از ظرفیت‌های مختلف کشور برای رشد صادرات کتاب پرداخته شد.

پایان پیام/

اگر به کارآفرینی علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا

پایگاه خبری موفقیت شناسی

هدف ما امیدآفرینی در جامعه و ایجاد حس خوب و مثبت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا